Митники запобігли незаконному вивезенню скульптурки культового божества II століття н.е

Митники запобігли незаконному вивезенню скульптурки культового божества II століття н.е - фото 1
Старовинну статуетку античного бога Серапіса працівники столичної митної служби вилучили з міжнародної посилки.

Київські митники стали на заваді незаконному вивезенню з України до Франції в міжнародному поштовому відправленні фігурки культового божества II століття н.е — античного бога Серапіса, який становить культурну цінність.

Про це повідомили на сторінці Київської митниці у Facebook, інформує Crimezone.

«Металеву фігурку людини з ознаками старовини, що знаходилася у відправленні, яке намагався надіслати за кордон мешканець Хмельниччини, митники спрямували на експертизу до Національного Музею Історії України — НМІУ.”- йдеться у повідомленні.

Як визначили експерти, надана на дослідження фігурка є бронзовою статуеткою бога Серапіса, що належить до культових предметів і датується II ст. н.е.

«Серапіса, як бога достатку, родючості, підземного царства та потойбічного життя зображували як грецького бога, але з єгипетською атрибутикою. Головний убір у Серапіса — у вигляді ліроподібних рогів з посудиною поміж них. В правій руці він тримає ріг достатку, в лівій — патеру. Статуетка становить культурну цінність…”- зауважують експерти.

За їхніми словами, знахідки античних культових фігурок, в тому числі й Серапіса, відомі на території України серед пам’яток черняхівської та вельбарської культур.

Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України, яке не було пред’явлене працівникам митниці. Тож, культова фігурка II століття н.е. була вилучена.