Митрополит Борис Ґудзяк у  проєкті «Прилучитися до великого» розповів про непересічність особи Любомира Гузара

01.10.2020, 22:36
Католики
Митрополит Борис  Ґудзяк у  проєкті «Прилучитися до великого» розповів про непересічність особи Любомира Гузара - фото 1
На початку свого відеозвернення митрополит Філадельфійський Борис зауважив, що переїхавши зі США до Риму, Блаженніший Любомир присвятив себе написанню ґрунтовної докторської праці про екуменічну діяльність митрополита Андрея Шептицького.

Любомир Гузар - фото 59359
Любомир Гузар

 

«Можна сказати, що Блаженніший Любомир став найкращим інтелектуальним богословським знавцем спадщини митрополита Андрея», — переконаний архиєрей.

За його словами, ідучи за ідеалом митрополита Андрея, Любомир Гузар приєднався до чернечої братії монахів студитів, яку було відновлено на початку ХХ століття.

«Це був не лише якийсь такий інституційний крок. Це було прийняття в глибину серця і душі духовну спадщину, яку плекав митрополит Андрей, але яка була спадщиною Вселенської Церкви, у її східному візантійському вигляді», — наголосив митрополит Борис.

«У 70-х роках тоді ще отець Любомир, а згодом — архимандрит, став одним із найближчих співпрацівників патріарха Йосифа Сліпого, котрий згодом підпільно висвятив його на єпископа. У 80-му році, коли мова зайшла про вибір наступника Глави і Отця Церкви, Блаженніший Йосиф запропонував свого кандидата — Любомира Гузара. Тоді він не прийшов. Утім, свою місію очолити Церкву Любомир Гузар виконав пізніше і достойно продовжив велику справу своїх попередників», — зазначив у відео архиєрей.

Найбільший розквіт за роки його служіння наша Церква побачила у 2005 році, коли він переніс свій осідок до Києва. «Ми побачили розквіт дерева, який мав коріння, засіяне митрополитом Андреєм і патріархом Йосифом», — додав він.

На переконання митрополита Бориса, Блаженніший Любомир відрізнявся характером від своїх попередників, проте в різних складних життєвих моментах дивився на приклад своїх духовних наставників. Звичайно, що дослідники зможуть вказати більше детально, де приклад праведного Андрея чи патріарха Йосифа впливали на дії і рішення Блаженнішого Любомира.

«Україна в особливий спосіб полюбила Любомира Гузара, позаяк він став найбільшим моральним авторитетом нашої країни і, можливо, навіть по смерті таким лишається. За ним ним стоїть спадщина митрополита Андрея і патріарха Йосифа Сліпого. Дай Боже, щоб ми змогли будувати на спадщині наших великих духовних провідників, до яких належить Любомир Гузар», — додав на завершення архиєпископ і митрополит Філадельфійський.

Довідка

31 травня 2020 року в парафії Покрову Пресвятої Богородиці м. Вінниця розпочався проєкт «Прилучитися до великого», метою якого є можливість приєднатися всім до великого дару пізнання Великої людини – Блаженнішого Любомира Гузара, якого Господь запросив до величної мандрівки впродовж життя.

10 порад Блаженнішого Любомира Гузара українцям

Любомир Гузар очолював УГКЦ 10 років. Переніс осередок Церкви зі Львова до столиці, надавши конфесії загальноукраїнського виміру.

У 2005 році був одним із кандидатів на ватиканський престол. Він став першим главою в історії УГКЦ, який добровільно зрікся повноважень, і, за його ж словами, «теплою рукою» передав управління Церквою Патріарху Святославу. Він вирішив, що керувати Церквою мають молоді ентузіасти.

Гузар.jpg

Архиєпископ Любомир став для України моральним авторитетом. Блаженніший проповідував не лише у храмі. Він ішов до людей і своїми простими словами торкався кожного серця.

"Якщо хочете передати гарну, добру державу своїм дітям та внукам, чиніть добро. При Божій помочі чиніть добро. Не майте страху", – давав настанови під час Революції Гідності Любомир (Гузар).

Був членом ініціативної групи «Першого грудня».

Помер 31 травня 2017 року у Києві. Поховали великого українці в крипті Патріаршого Собору УГКЦ у Києві.