Митрополит Епіфаній освятив хрест на місці майбутнього храму в Чернігові

22 жовтня, 11:33
Православні
Митрополит Епіфаній освятив хрест на місці майбутнього храму в Чернігові - фото 1
В Чернігові у четвер, 21 жовтня, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель ПЦУ Епіфаній звершив Божественну Літургію в Катерининському кафедральному соборі та освятив хрест на місці майбутнього храму в одному з мікрорайонів міста.

"Після Літургії в Катерининській церкві Митрополит Епіфаній у мікрорайоні "Шерстянка" освятив хрест, встановлений на місці майбутнього храму", - йдеться у повідомленні Укрінформу.

Митрополит Епіфаній освятив хрест на місці майбутнього храму в Чернігові_1

За інформацією ПЦУ, розміщеною напередодні у Фейсбуці, церковні урочистості в Чернігові були приурочені до дня віднайдення мощей преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського, які зберігаються в Катерининській церкві, та з нагоди 10-ї річниці його канонізації і причислення до лику святих.

Митрополит Епіфаній освятив хрест на місці майбутнього храму в Чернігові_2
Митрополит Епіфаній освятив хрест на місці майбутнього храму в Чернігові_3
Ігумен Меркурій (у миру Максим Матвієнко) народився 1870 року в с. Щаснівка колишнього Бобровицького району Чернігівщини. У зрілому віці він постригся в ченці у Києво-Печерській лаврі. Після ліквідації обителі в 1930 році прийняв парафію у Бригінцях, що неподалік його рідної Щаснівки. Стараннями Меркурія в 1946 році в селі відкрили Свято-Троїцький храм. Упокоївся ігумен через 10 років по тому, був похований на місцевому цвинтарі. Канонізація Меркурія Українською Православною Церквою Київського Патріархату відбулася 7 грудня 2011 року. Відтоді його мощі зберігаються в Катерининській церкві Чернігова. Віряни вважають, що вони мають цілющі властивості, і молитва біля них сприяє одужанню від різних хвороб.