Митрополит Епіфаній освятив новий храм ПЦУ в Сумах

24 жовтня, 21:41
Суспільство
Митрополит Епіфаній освятив новий храм ПЦУ в Сумах - фото 1
В неділю, 24 жовтня, предстоятель Православної Церкви України завітав до міста Суми, щоб освятити храм 12 апостолів, який було спорудженого ще у 2019 році.

На сьогодні завершене внутрішнє оздоблення та встановлено кам’яний хрест в пам’ять воїнів, полеглих в російсько-українській війні.

Блаженніший Епіфаній освятив хрест, а також звершив службу Божу спільно з митрополитом Вінницьким і Барським Симеоном, архиєпископом Сумським та Охтирським Мефодієм, архиєпископом Вишгородським Агапітом, а також місцевим духовенством та настоятелем храму – митрофорним протоєреєм Іваном Чекалюком. Після Літургії предстоятель нагородив відзнаками меценатів та вірян, завдячуючи яким було збудовано цей храм.

Як розповідає власкор РІСУ, ця мальовнича місцина з озером, парком та історією – район міста Суми, названий у народі «Дуровщина», за прізвищем поміщика Дурова – власника цієї землі у ХІХст. З тих часів тут існувала релігійна громада та капличка, яка була зруйнована під час ІІ Світової війни. У 90-х роках ХХ ст. утворена релігійна громада на честь 12 апостолів, що належала тоді до Київського патріархату.

У листопаді 2019 року на цьому місці постав храм Православної Церкви України. Перший камінь та капсулу було закладено у 2018 році, в очікуванні Томосу, а добудовано уже з набуттям автокефалії Української Церкви.

Отець Іван нам розповів, що це ще не все. Продовжується будівництво комплексу коло храму. Як він говорить: «У нас тут буде маленька Лавра». Уже будують приміщення дзвіниці, де у майбутньому буде недільна школа.

Митрополит Епіфаній освятив новий храм ПЦУ в Сумах - фото 81073
Митрополит Епіфаній освятив новий храм ПЦУ в Сумах - фото 81075
Митрополит Епіфаній освятив новий храм ПЦУ в Сумах - фото 81074
Митрополит Епіфаній освятив новий храм ПЦУ в Сумах - фото 81078
Митрополит Епіфаній освятив новий храм ПЦУ в Сумах - фото 81076
Митрополит Епіфаній освятив новий храм ПЦУ в Сумах - фото 81077