Митрополит Епіфаній російському агресору: "Історія неодноразово доводила, що несправедливість буде покарана"

Митрополит Епіфаній російському агресору: "Історія неодноразово доводила, що несправедливість буде покарана" - фото 1
День захисту прав людини, який сьогодні відзначають у світі, дає ще один привід згадати про колосальну важливість не лише говорити про них, а й власними ділами цінувати і поважати їх.

З цього приводу Митрополит Епіфаній на сторінці у Фейсбук закликав поважати й плекати права один одного і завжди пам’ятати про відповідальність – перед людьми, перед Законом, перед Богом! А ще нагадав російському агресору, що "несправедливість рано чи пізно буде покарана, адже Бог завжди на стороні правди".

"Кожна людина народжена на цій землі вільною особистістю з усіма природними правами, даними Богом. Відкидання саме такого, глибинного розуміння прав людини приводить до страшних для людства наслідків: до масового терору, жахливих репресій, голодоморів, геноцидів. І нині, у ХХІ столітті, ми спостерігаємо процеси, які можна назвати кризою духовності. Вона виявляється у високому рівні злочинності, корупції, насиллі, наркоманії, асоціальному способі життя тощо. Причина усіх цих явищ скрізь одна: це гріх, який чинить людина. Саме гріх губить любов, він виявляється у неповазі й нехтуванні правами інших людей, він породжує гординю, зверхність, егоїзм тощо.
На жаль, наш народ зараз страждає від нахабного порушення своїх прав через агресію Росії. Зокрема, на окупованих територіях і в Криму нехтується право на свободу та особисту недоторканність, свободу волевиявлення, свободу пересування, свободу віросповідання… і щонайважливіше – порушується навіть право на життя людей. Але ті, хто це робить, мають усвідомити: зневажаючи й нехтуючи правами інших, вони передусім виявляють неповагу до себе, а відтак – і до свого Творця, віддаляючись від істинного покликання і призначення на цій землі. Бог їм суддя! Ми ж знаємо, й історія це неодноразово доводила, що несправедливість рано чи пізно буде покарана, адже Бог завжди на стороні правди", - наголосив Предстоятель ПЦУ.