Митрополит Епіфаній зустрівся з Патріархом Варфоломієм

Митрополит Епіфаній зустрівся з Патріархом Варфоломієм - фото 1
Після богослужіння відбулася зустріч Вселенського Патріарха Варфоломія з Митрополитом Епіфанієм, членами делегації та дипломатами.

Джерело: Пресслужба ПЦУ

«Дякую Вам, Ваша Всесвятосте, за тепле прийняття, за любов, яку Ви постійно виявляєте до українського народу – сказав у вітальному слові очільник ПЦУ. – Ви молитеся за нас і Ви допомагаєте нам. Ми дякуємо за допомогу, яку від Вселенського Патріархату ми передаємо тим, хто її потребує».

«Ми раді вітати Вас, Блаженніший владико, тут, у Вселенському Патріархаті, де ми постійно молимося про Вас, про Україну, про тих, хто страждає від несправедливої війни. Ми засуджуємо цю війну, російську агресію проти України. Це диявольська війна, яку породила направда. Я про це сказав у своєму виступі нещодавно на форумі в Абу Дабі, і більшість присутніх вітали це визначення аплодисментами.

Ми молимося за Україну і за вашу перемогу. Передайте наше вітання народу, православним вірним, передайте, що ми захоплюємося їхньою сміливістю і молимося за них» – зазначив Патріарх.

На пам’ять про візит Митрополит подарував Вселенському Патріарху Печерську ікону Богородиці з преподобними Антонієм і Феодосієм. «Ми мали велику духовну радість вже двічі служити літургію в соборному храмі Лаври. Поступово Лавра стає українською. Нехай ця ікона нагадує Вам про наш візит!» – підкреслив Митрополит Епіфаній.

«Нехай Бог благословить, щоби вся Лавра була українською» – сказав Патріарх Варфоломій, приймаючи ікону.

Також Митрополит Епіфаній подарував Його Всесвятості символічне зображення хреста і ангела з бурштину, під ногами якого – шматок російської ракети, знайдений в Бучі. «Це символ нашої надії на перемогу над злом, над російською агресією, символ нашої надії на Бога і Його волю, яку здійснюють ангели Господні» – сказав Митрополит.

Після загальної зустрічі відбулася особиста розмова Предстоятелів у кабінеті Патріарха, в якій також взяли участь митрополит Еммануїл та архієпископ Євстратій.