Митрополит Львівський і Галицький УПЦ МП вважає, що керівництво Львівщини "розпалює релігійну ворожнечу"

27 травня, 09:00
Православні
Митрополит Львівський і Галицький УПЦ МП вважає, що керівництво Львівщини "розпалює релігійну ворожнечу" - фото 1
Митрополит Львівський і Галицький Філарет звинувачує органи місцевого самоврядування Львівщини у порушенні прав вірян і священиків Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Про це він зазначив у зверненні, яке адресував голові Львівської військової адміністрації Максиму Козицькому, а також керівникам поліції та СБУ Львівщини, повідомляє "Еспресо.Захід".

Митрополит Львівський і Галицький наголошує, що у деяких районах Львівщини порушуються права віруючих, священнослужителів та релігійних громад Львівської єпархії УПЦ МП.

"Це відбувається з мовчазної згоди або іноді за участі посадових осіб та органів місцевого самоврядування, які, виходячи за межі своїх повноважень, приймають незаконні рішення про заборону діяльності релігійних громад, чинять тиск та сприяють захопленню храмів", – йдеться в повідомленні.

Такі порушення він вбачає у забороні діяльності УПЦ МП у Бориславі, Стрию та Дрогобичі. Митрополит Філарет зазначив, що мовчазна згода керівництва області на порушення прав релігійних громад Львівської єпархії УПЦ призводить до розпалювання релігійної ворожнечі, що несе реальну загрозу життю та здоров’ю віруючим та священнослужителям.

Він закликав органи місцевого самоврядування не чинити перешкод вірянам релігійних громад на Львівщині та захистити їхні права.

Нагадаємо, рішення про перехід до ПЦУ вже прийняти такі громади Львівщини: громада храму Вознесіння Господнього села Сулимів Куликівської ОТГ, с. Новий Кропивник на Дрогобиччині, Свято-Покровського храму Червонограда, села Баня Лисовицька Стрийського району, села Речичани біля Городка. Громада УПЦ МП у Мостиськах прийняла рішення про перехід у підпорядування Вселенського Патріархату.

Про вихід з Московського Патріархату заявили Трускавецька парафія святого пророка Іллі та парафія села Підмонастирок Дорогобицького району.

До слова, від 2018-го до ПЦУ перейшло 12 парафій. Зараз найбільше церков, що належать до МП, залишилося в Дрогобицькому районі, зокрема, у Бориславі та Східниці, у Жовківській ОТГ. Ще визначаються з переходом від УПЦ МП до ПЦУ приблизно 52 парафії.

Раніше ми повідомляли, що у Стрию на Львівщині невідомі облили зеленкою священика УПЦ МП під час богослужіння.