Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк отримав відзнаку "Золотий герб міста Львова"

04 серпня, 13:55
Католики
Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк отримав відзнаку "Золотий герб міста Львова" - фото 1
Митрополит Львівський УГКЦ владика Ігор Возьняк 3 серпня відзначив 70-річчя. Він був серед тих шістьох духівників, хто не побоявся у травні 1989 р. поїхати до Президії Верховної Ради СРСР у Москві з вимогою легалізації забороненої на той час УГКЦ.

У Соборі святого Юра у Львові відбулася Архиєрейська Літургія, яку очолив глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

З нагоди ювілею міський голова Львова Андрій Садовий нагородив владику відзнакою "Золотий герб міста Львова".

"Вітаємо, владико! Дякуємо за тиху і невтомну працю! Маємо за честь жити разом з Вами у цей час і разом зустріти Ваш ювілей. Світіть! Нам дуже потрібне світло", - зазначив Андрій Садовий.

Відзнаку "Золотий герб міста Львова" вручають тим людям, які своєю сумлінною працею внесли особливий вклад у розвиток і життя міста Львова.

Глава УГКЦ наголосив, що глибока віра митрополита Ігоря зростала і зміцніла в часи підпілля Української Греко-Католицької Церкви.

«Владика Ігор стає учасником параду перемоги воскресаючої Церкви на Красній площі. Ця фотографія понині усіх дивує. Саме його покликав на Красну площу в габіті редемпториста Ісус Христос, щоб засвідчити тій безбожній імперії, що хрест Христовий є сильніший за червону зірку. Та імперія впаде, як би хто хотів її реанімувати, бо вона приречена на загибель. А хрест Христовий є райським деревом життя. І сьогодні владика іде за Христом, хоча не знає до кінця куди та дорога запровадить. Дорога єпископа — це дорога постійних терпінь, постійного болю за долю Церкви і народу», — зазначив проповідник.

На завершення Літургії Глава УГКЦ привітав ювіляра, відзначаючи його велику роль у відродженні Церкви та її теперішньому розвитку. Він нагородив владику Ігоря Патріаршою грамотою.

Додамо, Митрополит Ігор Возьняк був серед тих представників підпільної УГКЦ, хто у травні 1989 р. - три єпископи і три священики - сміливо приїхали до Президії Верховної Ради СРСР у Москві з вимогою легалізації забороненої Церкви.

Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк отримав відзнаку 'Золотий герб міста Львова' - фото 97423

На той час владика Ігор Возьняк був отцем-редемптористом.

Найцікавіші подробиці цієї історичної акції владика Ігор розповів в інтерв'ю радіо "Воскресіння".