Митрополит Онуфрій поскаржився на важкі будні УПЦ МП в Україні та звинуватив у всьому Патріарха Варфоломія

Митрополит Онуфрій поскаржився на важкі будні УПЦ МП в Україні та звинуватив у всьому Патріарха Варфоломія - фото 1
У промові до учасників XІІ Міжнародної науково-практичної конференції на тему "Духовна та світська освіта: історія взаємин - сучасність -перспективи" очільник УПЦ МП Митрополит Онуфрій розповів про труднощі, з якими стикається його Церква в Україні та поскаржився на Патріарха Варфоломія.

Промову Митрополита поширив сайт Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП.

"У цьому році ми відзначаємо 30-ту річницю дарування Українській Православній Церкві Благословенної Грамоти Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Алексія ІІ, якою визначено бути нашій Церкві незалежною і самостійною у своєму управлінні.
Українська Православна Церква протягом усіх тридцяти років, що минули, змушена була постійно відстоювати канонічні принципи церковного устрою у полеміці з тими, хто відійшов від церковної єдності. На жаль, церковні розділення в Україні і сьогодні залишаються неподоланими. Навпаки, останні роки принесли нам лише загострення протистояння. Ми стикнулися з численними силовими захопленнями наших храмів та з відверто дискримінаційною політикою державної влади відносно Української Православної Церкви.
Церковний конфлікт в Україні став сьогодні однією з центральних проблем усього Світового Православ’я. Дії Константинопольського Патріарха щодо України породили лише нові суперечки і розділення між Помісними Православними Церквами", - наголосив Предстоятель УПЦ МП у промові.

За його словами, на духовенство та вірних УПЦ МП "покладено величезну відповідальність за майбутнє Православ’я в Україні".