Митрополит Павло (Лебідь) просить Зеленського не відбирати храми

27.12.2022, 09:21
Держава
Митрополит Павло (Лебідь) просить Зеленського не відбирати храми - фото 1
Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням залишити Успенський та Трапезний храми Українській Православній Церкві Московського Патріархату.

Відеозвернення опублікували на Youtube Києво-Печерської Лаври, передає УНН.

Як розповів митрополит, 26 грудня директор державного заповідника “Києво-Печерська лавра” повідомив йому, що 31 числа закінчується термін оренди Успенського та Трапезного храмів на території лаври.

“Вже 1 січня ми не маємо права переступати пороги Трапезного і Успенського соборів. Нас ніхто не сповістив письмово хоча б за місяць, у нас на руках довгострокові договори оренди, ми служили до війни щодня”, — розповів намісник лаври.

Владика закликав Зеленського прийти до Лаври, щоб переконатися “на власні очі, скільки вірян приходять на богослужіння у недільний чи святковий день”.

СБУ з кінця листопада проводить обшуки у єпархіях УПЦ МП по усій Україні. Однією з перших перевірка відбулася у Києво-Печерській Лаврі.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов розповів, що мета влади — боротьба не з Церквою Московського Патріархату, а з конкретними людьми, що загрожують безпеці країни, навіть якщо вони в рясі.