Митрополит ПЦУ назвав найвпливовішого єпископа УПЦ МП, який наразі уникнув санкцій

09.12.2022, 11:10
Держава
Митрополит ПЦУ назвав найвпливовішого єпископа УПЦ МП, який наразі уникнув санкцій - фото 1
Рада національної безпеки і оборони України досі не наклала санкції на керуючого справами УПЦ МП митрополита Бориспільського і Броварського Антонія (Паканича). Саме він був головним ідейним натхненником підкорення Церкви Москві.

Про це у коментарі «Главкому» сказав митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко).

Антоній (Паканич) – фактично друга людина в єрархії Московської Церкви в Україні, але перша в числі адептів Москви в цій структурі. «Усі прекрасно знають, що у часи Януковича основним учасником спроб зміщення предстоятеля УПЦ МП Митрополита Володимира (Сабодана), передачі церковної влади «під Москву» є Антоній (Паканич)», – говорить митрополит Драбинко.

У часи предстоятельства Митрополита Володимира владика Драбинко був його секретарем. «Це дамка, яка сидить і жде, коли стане королем», – пояснює стратегію Антонія (Паканича) митрополит Олександр (Драбинко).

Нагадаємо, Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти священнослужителів Української Православної Церкви Московського Патріархату, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.

1 грудня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо заборони діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Росії релігійних організацій. З указу президента випливає, що впродовж двох місяців Кабмін має розробити закон, який допоможе виконати рішення Радбезу. І цей закон не має суперечити європейським нормам.

Тим часом СБУ провела низку контррозвідувальних заходів на об’єктах УПЦ МП, під час яких виявила осіб без документів, проросійські пропагандистські матеріали, чималі суми готівки.