Митрополит ПЦУ розповів, звідки у нього маєток на Печерську, який він продав нардепу Халімону

25 січня, 14:58
Суспільство
Митрополит ПЦУ розповів, звідки у нього маєток на Печерську, який він продав нардепу Халімону - фото 1
Стали відомі нові подробиці купівлі нардепом від "Слуги народу" Павлом Халімоном елітного будинку на Печерську в Києві.

Продавець, яким виявився митрополит Православної Церкви України Олександр Драбинко, в коментарі для ТСН.ua розповів подробиці історії цього будинку та угоди купівлі-продажу.

Він підтвердив інформацію ЗМІ про те, що продажем будинку займався його брат з рієлтором.

"Так воно і було. Я рік продавав будинок, а його ніхто не купував, оскільки та ціна, яку можно було взяти в 2013 році, була високою. Навколо відбулася забудова, і вже ті, хто приїжджав дивитися будинок, не готові були купувати за ціну в два рази нижчу. Знайшовся покупець, хоч хтось. Віддали за ту ціну, яку запропонували. У мене просто не було вибору. В 2013-му за будинок пропонували 4 мільйони доларів. Але тоді я думав, що я буду в лаврі, це було поряд, і я не збирався його продавати. Але минуло 10 років, він обвітшав, тому що там ніхто не жив. За мірками покупців, він був застарілим. Він втратив свою цінність, оскільки навколо з’явилася забудова, він прийшов у житлову непригодність", – розповів митрополит Олександр Драбинко.

На запитання про те, за яких обставин він став власником елітного маєтку, єрарх дав наступну відповідь: "Це спадщина, яка була передана мені покійним митрополитом Володимиром (митрополит Київський та всієї України Володимиром Сабоданом – Ред.). Спадщина, за яку було сплачено свого часу всі податки і оформлено як купівлю-продаж".

До цього митрополит ПУЦ додав: "Моя думка щодо резонансу: це моя власність. Кому хочу – продаю і за скільки хочу. Це моя особиста справа. Вважаю так: продаю чи корову, чи будинок – це немає ніякого значення. За скільки і кому. Не розумію, чому це набуло ажіотажу. Я ж не набувач, а продавець. Це моя власність".

Резюмуючи, єрарх додав, що з усіх інших питань слід звертатись до Павла Халімона.

Своєю чергою, одразу після скандалу голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія у своєму Telegram-каналі повідомив, що Павла Халімона буде звільнено з посади заступника.

"Якщо ти народний депутат і маєш пару зайвих мільйонів гривень, то ти повинен допомогти своїй країні. Це твій обов’язок, – повідомив Арахамія. – Тому, звичайно, етична складова цього вчинку суперечить нашим цінностям і нашому баченню того, чим під час війни має займатися народний депутат. За це Павло Халімон буде звільнений із посади заступника голови нашої фракції. Що стосується інших форм відповідальності, то ми закликаємо правоохоронні органи розпочати розслідування і дати юридичну оцінку цим подіям. Якщо було порушено закон – значить, за це потрібно понести покарання".

Водночас Павло Халімон на пропозицію ТСН.ua прокоментувати скандал, в якому фігурує його ім’я, відповів досить стримано: "Я завжди за об’єктивність. Давайте дочекаємося висновків правоохоронців, і потім я надам коментар".