Митрополит УГКЦ Борис Ґудзяк отримав почесний титул доктора семінарії святого Карла Борромео

Митрополит УГКЦ Борис Ґудзяк отримав почесний титул доктора семінарії святого Карла Борромео - фото 1
12 травня 2021 року архиєпископові-митрополиту Борисові Ґудзяку було присвоєно ступінь почесного доктора семінарії святого Карла Борромео (Філадельфійська архидієцезія Римо-Католицької Церкви). Від імені Опікунської ради семінарії ступінь надав архиєпископ Філадельфії Нельсон Перес.

Про це повідомляє Філадельфійська архиєпархія УГКЦ.

Серед осіб, що отримали цей титул, є доктор Жаклін К. Ріверс, професор Андреас Відмер, суддя Самуель Аліто, свята Мати Тереза ​​з Калькутти та колишній головний суддя Пенсільванії Роберт Н. К. Нікс.

З цієї нагоди єпископ-помічник Філадельфійської архидієцезії Тімоті К. Сеніор, ректор семінарії, зазначив: «Для семінарії святого Карла Борромео є честю вручити почесний докторат такому досвідченому науковцеві та діячеві глобальної Католицької Церкви».

У промові до випускників та семінаристів архиєпископ Ґудзяк наголосив, що вони, майбутні священники, служитимуть у складний час, і що проблеми, з якими зіштовхується Церква, зростають:

«Одне з хибних уявлень, яке ми маємо, і воно є одне з найнебезпечніших у духовному житті, – це почуття самовпевненості, самодостатності. Америка вітає незалежність, це позиція, ми бачимо її у словах і поведінці спортсменів, політиків, кінозірок та людей бізнесу. Американська відповідальність важлива, і я сподіваюся, що ми зможемо у ній зростати як громадяни та як нація. Проте мусимо розуміти, що нам самим це не вдасться... Не будьте на самоті! Не чиніть героїчного самогубства! Будьте з Богом! Будуйте стосунки. Розвивайте свою дружбу».

Серед цьогорічних випускників семінарії є диякон Володимир Радько, який служить в Українській католицькій архиєпархії Філадельфії. Він отримав статус магістра богослов’я з відзнакою summa cum laude.

Довідка

Семінарія святого Карла заснована в 1832 році. З цього часу вже понад 180 років цей навчальний заклад формує хлопців і чоловіків для священничого служіння в Католицькій Церкві. У серпні 2019 року у семінарії навчалося 165 семінаристів. Географія семінаристів стає дедалі різноманітною. Близько 30 відсотків семінаристів є вихідцями з країн Азії, Африки та Латинської Америки.