Митрополити УГКЦ та ПЦУ в Тисмениці освятили пам’ятний хрест жертвам комуністичного режиму

01.07.2020, 09:50
Католики
Освячення  пам’ятного хреста жертвам комуністичного режиму - фото 1
Освячення пам’ятного хреста жертвам комуністичного режиму
Джерело фото: Департаменті інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
Освячення пам’ятника жертвам комуністичного режиму 1939-1941 років, який встановлено на узбіччі автодороги між містом Тисмениця та селом Хом’яківка Тисменицького району, відублося 30 червня.

Про це РІСУ поідомили в Департаменті інформації Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ.

Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин) (УГКЦ) , після освічення хреста наголосив на тому, що усі ми маємо пам’ятати про тих, хто віддав своє життя за Україну та християнські цінності.

Митрополити УГКЦ та ПЦУ в Тисмениці освятили пам’ятний хрест жертвам комуністичного режиму - фото 52649

 

«Наш народ звик зустрічати гостей хлібом-сіллю, а вони виявилися катами та загарбниками», – констатував владика.

За його словами, цей хрест та могила при дорозі мають завжди нагадувати подорожнім про наших попередників, які стали жертвами радянського терору в околицях Івано-Франківська, Тисмениці, Хом'яківки та довколишніх сіл.

Зі словом до присутніх звернулися голова Івано-Франківського історико-просвітницького товариства «Меморіал» п. Василь Тимків; судмедексперт п. Омелян Левицький та ініціатор і учасник численних розкопок в області п. Іван Павликівський, а також представники влади органів місцевого самоврядування.

Митрополити УГКЦ та ПЦУ в Тисмениці освятили пам’ятний хрест жертвам комуністичного режиму - фото 52648

 

Перепоховання останків жертв тоталітарного режиму на цьому місці відбулося ще 9 травня 2013 року, коли в результаті розкопок у 2010-2011 роках масового захоронення біля села Пшеничники на території площею майже півгектара було знайдено більше шести сотень людських останків, серед яких 82 – дитячі.