Митрополит УПЦ МП Лука обізвав представників Всеукраїнської Ради Церков "ренегатами" та "брехунами"

Митрополит УПЦ МП Лука обізвав представників Всеукраїнської Ради Церков "ренегатами" та "брехунами" - фото 1
Митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука з критикою накинувся на представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, які, на його думку, не помічають гонінь на УПЦ МП, а відтак "відверто брешуть і зраджують свою віру".

Про це він заявив, коментуючи візит делегації ВРЦіРО до Сполучених Штатів Америки, передає Православная жизнь.

«Адже всі ті представники ВРЦіРО, котрі дружно їздили до США обманювати американський народ, розповідаючи про те, що в Україні жодних гонінь на Церкву немає, дуже добре розуміють, що вони брешуть. Вони чудово знають, що на фронті гинуть наші парафіяни, що УПЦ надає допомогу воїнам, що ми засуджуємо війну. Проте вони готові з усмішкою на обличчі відверто брехати, анітрохи при цьому не соромлячись», – констатував митрополит Лука.

За словами запорізького архиєрея, представники ВРЦіРО "брехали", бо хотіли сподобатися владі.

«Останнє, що мене ще здатне було здивувати, це те, до якого приниження своєї віри та гідності здатні опуститися керівники інших релігійних конфесій. І все це лише заради того, щоб догоджати тим, хто сьогодні при владі», – зазначив митрополит Лука.

Далі Лука договорився до того, що став називати представників ВРЦіРО атеїстами та безбожниками.

«Я, як архієрей УПЦ, згідно з моєю вірою, зобов'язаний стати на захист людини, яку принижують і женуть за її релігійні переконання. Для мене при цьому буде байдуже, яку вона віру сповідує. Для мене важливо, щоби я чинив у згоді зі своєю вірою. А те, що сьогодні здійснює місія ВРЦіРО в Америці, говорить про те, що її представники або не мають жодної віри і є атеїстами, або те, що вони ренегати і зрадили свою віру заради догодження світу», – зробив для себе висновок митрополит Лука.

Нагадаємо, учасники делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій під час зустрічей із американськими журналістами, експертами провідних дослідницьких центрів та сенатором США, які відбулися у Вашингтоні 31 жовтня 2023 року, заявили, що, попри воєнний стан, в Україні зберігається високій рівень релігійної свободи та жодна Церква не була заборонена.

Натомість протилежна ситуація на тимчасово окупованих територіях України, де російські військові впроваджують ідеологію «русского міра» шляхом знищення української ідентичності та жорстоких переслідувань усіх релігійних меншин.

Слід зауважити, що Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект 8371, відомий, як закон про «заборону МП». Цей проект закону дасть можливість через суди заборонити релігійні установи, керівний центр яких перебуває в Росії.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій одноголосно підтримала ініціативу депутатів.