Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука УПЦ МП потрапив у Реєстр зрадників, який веде Рух ЧЕСНО

Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука УПЦ МП потрапив у Реєстр зрадників, який веде Рух ЧЕСНО - фото 1
Рух ЧЕСНО веде Реєстр зрадників, куди аргументовано записує тих, хто в Україні має антиукраїнську позицію.

Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука потрапив у цей Реєстр за поширення проросійської пропаганди та виправдовування збройної агресії РФ проти України.

"У 2022 році заявив, що українці заслужили російські бомбардування, оскільки вони терплять гей-паради в Києві і тому українці проти Бога і заслуговують на участь Содома та Гоморри.

Також у своїх інтерв'ю Лука постійно наголошував, що він "гражданин неба", а війна – це "наказание за грехи". Виступав проти розривання зв'язків із Москвою.

У 2021 році звинуватив УГКЦ у розпалюванні війни на Донбасі, назвавши католицизм релігією ненависті та кровопролиття.

Того ж року заявив, що Україна знаходиться під "зовнішнім управлінням" та США нібито хочуть повторити шлях Гітлера, а саме окупувати Україну, взяти українців в рабство, посварити українців з росією і змусили воювати проти неї, насаджувати "нетрадиційні цінності". Також Лука поширив російський фейк про "біологічну зброю", яку американці використовують на українцях.

Пізніше Лука похвалив та назвав другом князя Андрія Боголюбського, який 1169 року взяв штурмом та, спалюючи храми і мародерствуючи, за 2 дні розграбував і зруйнував Київ, вкравши цінну реліквію-ікону, що до сих пір знаходиться в Росії.

У 2019 році відверто засудив надання Православній церкві України Томосу, порівнявши дії влади України з діями Гітлера, Сталіна та інших диктаторів.

Того ж року брав участь у з'їзді проросійської опозиції, що проводився у Києві під егідою партії "Опозиційний блок". У з'їзді також брав участь намісник Києво-Печерської лаври Павло (Лебідь).

У 2018 році підтримав відмову відспівування в церкві УПЦ МП трагічно загиблого малюка, хрещеного в церкві УПЦ КП. За його словами, хрещення людей священиками УПЦ КП не є хрещенням зовсім.

Наприкінці року проти нього та шести інших діячів РПЦвУ було запроваджено персональні санкції терміном на 5 років", - наголошують у Русі ЧЕСНО.

Інші священнослужителі, які є у Реєстрі, доступні за посиланням.

Рух ЧЕСНО продовжує шукати колаборантів і закликає всіх долучатися до наповнення реєстру і надсилати інформацію про тих, хто допомагає окупантам або підтримує ідеї рашизму, на пошту [email protected] або заповнити онлайн-форму.

Відомості про особу, яка надсилає інформацію про потенційного зрадника, конфіденційні та ніде не будуть оприлюднені, зазначають у Русі ЧЕСНО.