Митрополитом Онуфрієм вже поганяють як хлопчиськом, - експерт про рішення Синоду РПЦ

Митрополитом Онуфрієм вже поганяють як хлопчиськом, - експерт про рішення Синоду РПЦ - фото 1
Синод в Москві в своїх рішеннях двічі підкреслив, що УПЦ МП без схвалення Москви нічого робити не може, попри свою начебто самостійність та самоврядність.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook релігієзнавець Юрій Чорноморець, коментуючи рішення Синоду РПЦ, пише Релігійна правда.

“Синод у Москві в своїх рішеннях двічі підкреслив, що УПЦ (МП – ред.) без схвалення Москви нічого робити не може. Нові часи, нова стилістика, де доручення “Предстоятелю самоврядної Церкви” лунають направо і наліво. Митрополитом Онуфрієм вже поганяють як хлопчиськом, скоро і догани підуть. При цьому УПЦ МП нібито самостійна і самоврядна”, – зазначає релігієзнавець.

Синод РПЦ відбувся 29 грудня в дистанційному режимі.

Патріарх Кирило провів через Синод РПЦ рішення про урізання прав УПЦ МП, які вона наводила як аргумент своєї “незалежності”.

Зокрема, УПЦ МП зобов’язали затверджувати всі богослужбові тексти на честь місцевошанованих святих лише в Москві. Також митрополиту Онуфрію нагадали, що його Церква має погодити надання відпускних грамот своїм клірикам в межах “канонічної території РПЦ”.