Могилу цадика Нахмана внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

Могилу цадика Нахмана внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України - фото 1
Могилу цадика Нахмана в Умані занесли до реєстру за категорією «об’єкти місцевого значення». Такі об’єкти держава офіційно бере під охорону.

Могилу цадика Нахмана в Умані внесли до Державного реєстру Наказом Міністерства культури та інформаційної політики від 13.09.2022 року №326 «Про занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України», повідомляє сайт УманьNews.City.

«Занести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за видом пам’ятки історії та категорією місцевого значення об’єкт культурної спадщини «Визначне місце «Могила цадика Нахмана» по вул. Григорія Косинки, 1 у м. Умані Черкаської області, охоронний № 4606-Чк. Межі і режими використання території пам’ятки, зазначеної в пункті першому цього наказу, не визначені в установленому порядку до 25 травня 2022 року, встановлюються відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини», — йдеться в указі міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

Довідка: Державний реєстр нерухомих пам’яток України (ДРНПУ) містить перелік об’єктів культурної спадщини, які держава офіційно бере під охорону. Такі об’єкти визначають незалежно від форм власності, відповідно до їхньої археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності. Після внесення до реєстру об’єкти культурної спадщини набувають статусу пам’яток.

Рішення про внесення та виключення об’єктів культурної спадщини з Державного реєстру нерухомих пам’яток України приймають Кабінет Міністрів України (стосовно пам’яток національного значення) або МКІП (стосовно пам’яток місцевого значення).