Монастир у Франції через COVID-19 розпродав 2 тонни елітного сиру онлай

29 березня, 09:26
Світові
Монастир у Франції через COVID-19 розпродав 2 тонни елітного сиру онлай - фото 1
Французьке абатство Сіто на сході країни розпочало «екстрений» розпродаж свого елітного сиру, який воно зазвичай виробляє для ресторанів і заможних покупців. Пояснюють це тим, що через COVID-19 у них поменшало клієнтів, а в льохах місця для сиру вже не вистачає.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на AFP.

Монастир у Сіто, заснований ще наприкінці ХІ століття, здавна славився саморобним напівтвердим сиром, який виготовляли зі свого молока. На території абатства зараз тримають 75 корів, за якими доглядають 19 монахів.

Зазвичай навіть цього не вистачає, щоби задовольнити попит: сир майже миттєво розкуповують ресторани, а також клієнти їхньої власної крамниці. Але через пандемію коронавірусу продажі сиру впали майже на 50%.

Ще з 30 жовтня у Франції закриті ресторани, які були одними з головних покупців товару; з епідемічних міркувань закрили й крамницю при монастирі. Так у льохах накопичилося 4 тисячі головок сиру загальною вагою у 2,8 тонни, й місця для його зберігання майже не лишилося.

Абатство звернулося до французького інтернет-стартапу Divine Box, який допомагає монастирям у всьому світі продавати свою продукцію онлайн. Покупці могли замовити від двох головок сиру, кожна з яких коштує 23 євро, додається й вартість доставлення.

У Сіто хотіли продати онлайн принаймні тонну сиру до вечора 29 березня, але вже станом на 27 березня в абатства замовили понад дві тонни, тож онлайн-продажі довелося завершити. Покупцям обіцяють доставити їхній сир орієнтовно 13-15 квітня.