Морального майбутнього в Московського Патріархату в Україні немає, - архиєпископ Євстратій (Зоря)

11 квітня, 10:09
Суспільство
Морального майбутнього в Московського Патріархату в Україні немає, - архиєпископ Євстратій (Зоря) - фото 1
Речник Православної Церкви України (ПЦУ), архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) в інтерв’ю DW розповів про ставлення до Московського Патріархату в Україні. "Відбувається процес переосмислення. Величезна кількість парафіян, священиків, єпископів вже не сприймають Кирила як свого духовного пастиря", - наголосив архиєпископ.

"Морального майбутнього немає. Фізичне майбутнє є безперечно, тому що Україна - це демократична держава і вона не буде вчиняти нічого, що суперечило б зобов’язанням захищати свободу совісті та віросповідання.

Водночас, безперечно, відбувається процес переосмислення. Величезна кількість парафіян, священиків, єпископів вже не сприймають Кирила як свого духовного пастиря після його проповідей, після його благословення війни, після врученням ним ікони керівнику Росгвардії, тієї каральної структури, яка вбивала людей. Після Бучі.

Ми ще не знаємо всієї правди про інші місця, але ми її обов’язково дізнаємося. Ця правда може виявитися ще страшнішою за Бучу. Ми не знаємо всієї правди про Маріуполь. Ми собі можемо тільки уявляти, що там відбувається", - сказав речник ПЦУ.

Як РІСУ інформувала, Патріарх Московський Кирил, під юрисдикцією якого перебуває УПЦ МП, собисто благословив російських солдатів на війну та заявив, що "різні" сили стравлюють братні народи триєдиної Русі.

"У військовий час служба у Збройних силах - це справжній подвиг, захищати Батьківщину, не шкодуючи життя свого. Ми миролюбна країна і дуже миролюбний народ. У нас немає жодного прагнення до війни або до того, щоб заподіяти шкоду іншим. Але ми ... любимо свою Батьківщину і будемо готові захищати її так, як тільки росіяни можуть захищати свою країну", - підкреслив очільник РПЦ.

Кирил також подарував Росгвардії ікону, яка "має прискорити перемогу" орків в Україні.