"Московське лобі не дає збудувати храм ПЦУ у Глухові", - розслідування проєкту "СтопРеванш"

"Московське лобі не дає збудувати храм ПЦУ у Глухові", - розслідування проєкту "СтопРеванш" - фото 1
У старій гетьманській столиці Глухові, що на Сумщині, досі нема храму Української Помісної Церкви. Міськрада вже 5-й рік саботує виділення землі.

Він мав би постати на місці зруйнованого комуністами Трьохсвятського, вказують журналісти проєкту "СтопРеванш" на 5 каналі.

Місцеві кажуть, що наказ не дати дозволу на побудову храму ПЦУ віддав "почесний громадянин Глухова", син генерала КДБ, народний депутат України III—IX скликань Андрій Деркач, якого США назвали агентом ФСБ з 10-річним стажем та внесли до санкційного списку. У 2010 році Синод Російської Православної Церкви ввів Андрія Деркача до складу Міжсоборної присутності РПЦ.

"Московське лобі дуже сильне, тому що Деркач у нас дуже міцно тримає наших місцевих регіоналів і вони просто ніколи не проголосують. Деркач сказав, що української церкви в Глухові не буде, тому що це його вотчина, як він вважає", – розповідає староста Глухівської громади ПЦУ Оксана Буць.

А поки громада Помісної Церкви тулиться в орендованому приміщенні – їхню землю захопили, як вказують журналісти проєкту "СтопРеванш", "рейдери в рясах".

"Московські попи одразу поставили ту пристроєчку і почали тут правити службу. Тобто це був просто самозахват. Тому чотирьох церков мало, вони ще хочуть це місце", – обурюється Оксана Буць.

Таке саме деркачівське беззаконня і в сусідніх з Глуховим селах, повідомляють розслідувачі. Там ще висять синьо-жовті прапори, але люди вже ніби живуть в російській окупації. Коли в Черневому перейшли до ПЦУ – до них приїхали озброєнні бандити.

"Пішли ми по селу і зібрали десь 80% підписів від наших жителів, щоб створить українську церкву. Почали вони підтягувати сюди, як кажуть у народі, тітушок. Думали, може вони будуть у нас стріляти, якщо ми не будем здаватися", – згадує мешканка Черневого Марія.
Її односельчанка Катерина додає: "Страшно було. Було після цього я тиждень не спала. Думала, це що – моїх дітей повбивають? Ми в Україні, на своїй землі й наші люди нас прийшли вбивати".

Оборону храму організував фермер Віктор Скопенко. Але з бабцями проти озброєних бандитів – не встояти.

"Я сказав – люди, хай вони подавляться своєю церквою, хай моляться за Росію, ми побудуємо церкву свою в Черневому. Ну раз ляпнув – треба допомагати. За місяць переробили напіврозібрану, без вікон, без дверей, без стелі. Будівлю колишньої контори переробили в церкву", – каже чоловік.