Батюшки УПЦ МП на Київщині з тітушками вирішили "захищати" храми від громад, які переходять в ПЦУ
Збори релігійної громади відбулися 5 червня. За приєднання до ПЦУ віддав свій голос 291 член громади, повідомляє "Главком".
Проте настоятель Спасо-Преображенського храму виступив проти рішення громади і не пустив селян до церкви. Він зачинивши церкву та виставив біля дверей кордон із немісцевих молодиків. Жителі села вирішили викликати поліцію. Настоятель храму заявив, що зібрання «нелегітимне» та що «держава не повинна втручатися у справи Церкви».
Він також заявив, що якщо громада хоче «свою церкву», нехай збудує новий храм. У відповідь на це місцеві жителі заявили, що селу потрібна «українська Церква, а не московська», та нагадали, що саме Москва зараз убиває українців на лінії фронту.
Робота над реєстрацією громади ПЦУ у селі почалася ще у 2020 році, а зареєстрували на початку 2022 року. Після 24 лютого, коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, більшість вірян відмовилися ходити у місцевий храм, оскільки богослужіння там веде священик Московського Патріархату.
Ще одна громада Бориспільського району Київщини вирішила перейти до ПЦУ. Жителі села Строкова Студениківської ОТГ проголосували за перехід церкви апостола Іоанна Богослова до ПЦУ. Збори релігійної громади відбулися 1 червня. 59 жителів, які зібралися, проголосували за перехід церкви апостола Іоанна Богослова з УПЦ МП до Православної Церкви України, проти – дві особи.
Голосування провели піднятими руками, без бюлетенів. Церковним старостою обрали Миколу Жука. Протоєрей Свято-Воскресенського храму, що в Переяславі, Іоан прокоментував рішення про перехід, закликавши єрея храму в Строковій приєднатися до ПЦУ. Настоятель храму переходити до ПЦУ не планує та залишає громаду. А майно, яке є у церкві, належить громаді і після її переходу до ПЦУ має залишитися там.