Верховна Рада не підтримала депутатський запит щодо костелу св. Миколая у Києві

23 березня, 10:24
Суспільство
Верховна Рада не підтримала депутатський запит щодо костелу св. Миколая у Києві - фото 1
20 березня 2024 року Верховна Рада України не підтримала депутатський запит до Президента України від групи народних депутатів України (Р.Тістик, О.Савчук та інших - всього 6 депутатів) щодо передачі костелу Святого Миколая у місті Київ релігійній громаді Римо-Католицької Церкви в Україні.

Депутатський запит підтримали 205 депутатів, замість необхідних 226, інформує ІРС.

У запиті до Президента України депутати, зокрема, зазначають, що:

«На відміну від інших храмів Києва, держава не повернула костел св. Миколая католицькій громаді, хоча повернення храму парафії було обіцяне ще в 1991 році. Потім були Укази Президента України щодо процедури повернення храму у 2005 році. За цей час змінилися 18 міністрів культури.

… Призначення костелу як культової споруди в першу чергу не культурне, а релігійне. На цю подію вже давно чекають і світська, і релігійна громадськості. Цей костел був споруджений на кошти вірних римо-католицької громади».

Нещодавно Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль надав доручення Міністерству культури та інформаційної політики України передати костел св. Миколая релігійній громаді Римо-Католицької Церкви у постійне користування до 1 травня 2024 року.

Згідно з Висновком № 190 (1995) від 26 вересня 1995 року, Україна під час вступу до Ради Європи взяла на себе зобовʼязання в релігійній сфері, у тому числі, щодо правового вирішення питання про повернення церковної власності.