Москва звинуватила Патріарха Варфоломія і США у співпраці

Москва звинуватила Патріарха Варфоломія і США у співпраці - фото 1
У РПЦ заявили, що Вселенський Патріарх Варфоломій “реалізує свої амбітні плани за підтримки США”.

Про це заявив на каналі «Росія 24» голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон Алфєєв, йдеться на сайті РПЦ. Проц е інформує Релігійна правда.

Коментуючи візит Патріарха до США, Іларіон зазначив:

“По-перше, основна паства Константинопольського Патріархату перебуває саме в Америці. У Туреччині Константинопольський Патріархат практично не має віруючих, а в Америці є солідна грецька діаспора, яка є паствою Константинопольського Патріарха і фінансово підтримує, а по суті, утримує Константинопольський Патріархат”.

Представник РПЦ заявив, що “американська адміністрація протягом багатьох років надає політичну підтримку Константинополю.

“Американська адміністрація протягом багатьох років надає політичну підтримку Константинополю, у тому числі у тих амбітних планах, які Константинопольський Патріархат виношує та частково реалізує. Ці плани зводяться до того, щоб з почесної першості роль Константинопольського Патріарха в Православній Церкві переросла на якусь подобу папської влади в Католицькій Церкві. Ось, власне, чим найбільше переймається Константинопольський Патріарх. Це простежується практично з усіх напрямів його діяльності”, – заявив Іларіон.