МОЗ підготувався на випадок спалаху епідемії під час паломництва до Умані
Про це повідомила Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», передає Главком.
Зокрема, фахівці перевірили готовність госпітальної бази в Умані на випадок ускладнення санітарно-епідемічної ситуації. Крім того, у вересні цього року відбулися тренувальні заняття з відпрацювання алгоритму дій медичних закладів Умані на випадок виникнення особливо небезпечних інфекцій, зокрема тих, що мають міжнародне значення.
Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ постійно моніторить та аналізує інфекційну захворюваність в Умані.
«У зв’язку з тим, що за даними ВООЗ, у країнах, із яких прибувають паломники, фіксуються випадки циркулюючого поліовірусу вакцинного походження, ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» визначив шість місць відбору для проведення досліджень стічних вод, відкритих водоймищ, питної води та ґрунту для визначення інтенсивності циркуляції ентеровірусів на території місць паломництва, їх типового складу, наявності «диких» поліовірусів та оцінки ефективності роботи очисних споруд», – йдеться в повідомленні.
Організовано проведення лабораторно-інструментального моніторингу об’єктів зовнішнього середовища (питної води, харчових продуктів, атмосферного повітря, ґрунту, води водойм), радіаційного фону тощо.
Також фахівці провели дезінфекційні заходи в осередках інфекційних хвороб та профілактичні дератизаційні, дезінсекційні й дезінфекційні роботи на об’єктах, задіяних в обслуговуванні паломників, загальною площею понад 12 000 м².
Також експерти Центру здійснюють санітарно-освітню та роз'яснювальну роботу серед населення з питань профілактики інфекційних захворювань, недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, серед декретованих контингентів проводяться лекції, бесіди тощо.
На сьогодні ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань у місті Умань не зареєстровано.
Нагадаємо, що станом на ранок середи, 2 жовтня, понад 30 тисяч паломників прибули до Умані Черкаської області для святкування Рош га-Шана.