• Головна
  • Проекти
  • Мусульманам Криму після тривалих позовів виділили землю для будівництва Соборної мечеті в Сімферополі...

Мусульманам Криму після тривалих позовів виділили землю для будівництва Соборної мечеті в Сімферополі

15.02.2011, 15:14
Мусульманам Криму після тривалих позовів виділили землю для будівництва Соборної мечеті в Сімферополі - фото 1
Сімферопольська міська рада виділила Духовному управлінню мусульман Криму земельну ділянку для будівництва Соборної мечеті на вулиці Ялтинська, 22, де кримські мусульмани давно просили дати їм землю.

cegla-na-mechet.jpgСімферопольська міська рада виділила Духовному управлінню мусульман Криму земельну ділянку для будівництва Соборної мечеті на вулиці Ялтинська, 22, де кримські мусульмани давно просили дати їм землю. 

За це рішення у вівторок на сесії міськради проголосував 71 депутат із 72, які взяли участь у голосуванні. 

Депутатів міськради підтримати це питання закликав особисто голова Ради міністрів Криму Василь Джарти, який заявив, що питання про виділення землі для мечеті "давно назріло і перезріло". Про це інформує Інтерфак.

"Довгі роки про це питання говорили політики, обговорювали, забороняли, і ніхто не міг сказати, чому міська влада, міськрада минулого скликання проти виділення земельної ділянки для будівництва мечеті", – сказав В. Джарти. 

Кримський прем'єр нагадав, що в автономії проживають не тільки православні українці і росіяни, а також кримські татари (близько 13% населення Криму), які сповідують іслам. 

За словами В. Джарти, представники всіх національностей мають право на свою культуру і віросповідання, і оскільки депутати міськради представляють населення столиці автономії, то вони повинні підтримати це рішення. "Це рішення буде доленосним для всіх. Потрібно покласти кінець цій неіснуючій, за великим рахунком, проблемі", – підсумував він. 

Як повідомлялося, в 2004 році Сімферопольська міська рада погодила місце розташування Соборної мечеті на вулиці Ялтинській, 22. Земельна ділянка була виділена Духовному управлінню мусульман Криму. Однак згодом це рішення було скасовано сімферопольськими депутатами нового скликання. Незаконність рішень міськради, якими кримським мусульманам було відмовлено в будівництві Соборної мечеті на раніше виділеній міською владою землі, була підтверджена судовими рішеннями судів. 

З січня 2008 року кримські мусульмани почали мирну акцію протесту у формі інформаційного пікету на вул.Ялтинська, 22 проти дій депутатів міської ради з вимогою виділити землю для мечеті. На цьому місці були встановлені намети і плакати з вимогою виділити землю. При цьому в Криму розпочалася акція під назвою "Від кожного кримчанина – по одному будівельному каменю для будівництва Соборної мечеті в Сімферополі". У цій акції взяли участь не лише мусульмани, але й мешканці Криму інших віросповідань. Вони зібрали близько 173 тис каменів.