МВС переконуватиме громади Естонської Православної Церкви вийти зі складу РПЦ

21 квітня, 13:29
Світові
Єпископи Сергій (ліворуч) та Даніель ЕПЦ МП йдуть на бесіду в МВС 16 квітня 2024 року. Автор: Priit Mürk/ERR - фото 1
Єпископи Сергій (ліворуч) та Даніель ЕПЦ МП йдуть на бесіду в МВС 16 квітня 2024 року. Автор: Priit Mürk/ERR
Чиновники Міністерства внутрішніх справ планують провести зустрічі з парафіями Естонської Православної Церкви Московського Патріархату (ЕПЦ МП), щоб переконати їх вийти зі складу Московського Патріархату.

Про це повідомляє ERR.

"Ми вже провели перші зустрічі та плануємо ще більше розширити цю діяльність наступного тижня", - сказав віце-канцлер з питань народонаселення та громадянського суспільства Міністерства внутрішніх справ Емтонії Райво Кюйт.

За його словами, наразі йде погодження наступних зустрічей.

Кюйт і радник відділу у справах релігій МВС Рінго Рінгвее пояснили, що хоча керівники ЕПЦ МП підтвердили, що вони не підпорядковуються безпосередньо Московському Патріархату та декларації Російського народного собору, прийнятої під керівництвом Патріарха Московського Кирила, в якій агресія Росії в Україні була названо "священною війною", а західні країни оголошені такими, що потрапили у владу диявола, вони все ж таки не вільні від впливу Московського Патріархату і повинні підкорятися його розпорядженням.

Саме тому МВС пропонує ЕПЦ МП розірвати зв'язки з Московським Патріархатом та приєднатися, наприклад, до Естонської Апостольської Православної Церкви (ЕАПЦ), яка підпорядковується Константинопольському Патріарху.
Він підкреслив, що саме чиновники приїжджатимуть у парафії замість того, щоб викликати представників церков до Таллінна. Кюйт додав, що міністерство намагатиметься допомогти парафіям і церквам знайти рішення, виступити посередником між ними.