МЗС Польщі занепокоєне заявами Папи Франциска про війну в Україні

МЗС Польщі занепокоєне заявами Папи Франциска про війну в Україні - фото 1
Нещодавні слова Папи про війну дипломати Польщі сприйняли зі здивуванням. За їх словами, досі у Папи Франциска були проблеми з прямим визначенням агресора, але в інтерв’ю італійській пресі він прямо заявив, що "НАТО гавкає на Росію" і що Альянс міг спровокувати Москву на напад на Україну.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на RMF24. Мова йде про інтерв'ю Папи італійському виданню Corriere della Sera.

Не пропустили в Польщі поза увагою й те, що Папа Франциск виключив можливість візиту до Києва, але сказав, що хоче зустрітись з Путіним в Москві.

У відповідь у Міністерстві закордонних справ України подякували Папі за зусилля зі встановлення справедливого миру та зупинення війни і делікатно нагадали, що єдиним винуватцем війни в Україні є Росія, та повторили запрошення для Понтифіка відвідати Київ.

Як йдеться у повідомленні RMF24, Міністерство закордонних справ Польщі неофіційно визнає, що позиція Святого Престолу суперечить польським національним інтересам.

Дипломати намагаються не звертати зайвої уваги на заяви Папи. Вони стверджують, що догмат про непогрішність Папи стосується лише питань віри, а не зовнішньої політики. Проте польська місія у Ватикані має ще більше працювати над наданням достовірної інформації про війну в Україні.