МЗС України відреагувало на передачу українських військовополонених Угорщині

МЗС України відреагувало на передачу українських військовополонених Угорщині - фото 1
Росія без погодження з Україною передала Угорщині 11 українських військовополонених угорського походження. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що дізналися про це із ЗМІ. Тепер Україна просить Угорщину надати детальну інформацію про переданих громадян та допустити до них консула.

Про це розповів речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, передає Громадське.

Він наголосив, що угорська та російська сторони не проінформували український уряд про свої перемовини. Про те, що Москва передала Будапешту 11 українців угорського походження у МЗС дізналися з публічних заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини Жолта Шем’єна.

Після цього до МЗС запросили тимчасового повіреного Угорщини. Українська сторона попросила надати детальну інформацію про українських громадян та невідкладно забезпечити до них доступ консула. Він має ознайомитися із станом здоров’я українських військових та надати їм консульську допомогу.

Нагадаємо, Російська Православна Церква передала Угорщині групу українських військовополонених. Передача відбулася з ініціативи угорської сторони.

Віце-прем’єр-міністр Угорщини Жолт Шем’єн підтвердив, що групу українських військовополонених із Закарпаття 8 червня Росія передала Угорщині на її прохання.