МЗС України висловило протест проти утримування у в'язниці кримських мусульман

МЗС України висловило рішучий протест проти переслідування кримських мусульман - фото 1
МЗС України висловило рішучий протест проти переслідування кримських мусульман
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з продовженням переслідування утримуваних у Росії громадян України Мусліма Алієва, Інвера Бекірова, Вадима Сірука, Рефата Алімова, Арсена Джепарова і Емір-Усеїна Куку, яким 25 червня російський суд відхилив апеляцію на раніше винесений вирок у рамках ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє Радіо Свобода.

МЗС називає звинувачення щодо кримчанам сфабрикованими, а вирок - протиправним.

«Розглядаємо це рішення як підтвердження протиправного застосування Росією національного кримінального законодавства для політично вмотивованої репресивної кампанії з переслідування громадян України, що є порушенням зобов’язань Росії як держави-окупанта відповідно до міжнародного гуманітарного права», – мовиться у заяві.

У міністерстві також нагадали про проміжну доповідь Генерального секретаря ООН щодо ситуації з правами людини в анексованих Криму і Севастополі, опубліковану днями. У ній, як вказують у МЗС України, «підтверджується масштаб правопорушень, скоєних окупаційною владою у Криму».

«Російська Федерація має негайно звільнити незаконно утримуваних громадян України та у повному обсязі виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)» 2016-2019 рр., а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», – заявили у МЗС.