На 95-ій Асамблеї ROACO у Ватикані говоритимуть про Україну

На 95-ій Асамблеї ROACO у Ватикані говоритимуть про Україну - фото 1
Дикастерія для Східних Церков інформує про те, що від 20 до 23 червня 2022 р. відбувається 95-та пленарна Асамблея ROACO – Ради організацій, які допомагають Східним Церквам. 22 червня пленарний день присвячений Україні.

За повідомленням Радіо Ватикану, 21 червня кардинал Леонардо Сандрі, Префект Дикастерії для Східних Церков і Голова ROACO, очолив інавгураційну Месу, під час молилися за мир і за всіх доброчинців, живих і померлих, ввіряючи Господеві та заступництву Пресвятої Богоматері країни, що перебувають у компетенції цього відомства, які страждають від наслідків війни та політичної та соціальної нестабільності.

Перша робоча сесія присвячена ситуації в Святій Землі та в Лівані, доповідатимуть, зокрема, Апостольський Делегат в Єрусалимі та Апостольський Нунцій у Лівані, настоятель францисканців регіону о. Франческо Паттон. Після обіду погляд буде скеровано на Ефіопію та Сирію завдяки присутності відповідних нунціїв, натомість архиєпископ Пол Річард Ґаллаґер представить дипломатичну діяльність Святого Престолу, що стосується України, Близького Сходу, Ефіопії та Еритреї.

Середа, 22 червня, буде присвячена Україні. Про ситуацію шляхом відеоконференції доповідатимуть Блаженніший Святослав та Апостольський Нунцій архиєпископ Вісвалдас Кулбокас. Про розвиток екуменічної ситуації говоритиме кардинал Курт Кох, Префект Дикастерії сприяння єдності між християнами. Врешті, Тетяна Ставнича, Президентка Карітас України, розповість про гуманітарне служіння. Після обіду учасники засідання матимуть змогу почути свідчення деяких сімей, які постраждали від війни, та волонтерів, які перебувають на передовій несення допомоги.

Праці пленарної асамблеї завершаться зустріччю керівного комітету, а в четвер, 23 червня, запланована зустріч з Папою Франциском.