На Буковині священик УПЦ МП не дозволив відспівати у храмі бійця: вся громада перейшла до ПЦУ

На Буковині священик УПЦ МП не дозволив відспівати у храмі бійця: вся громада перейшла до ПЦУ - фото 1
На Буковині громада села Вербівці Чернівецького району ініціювала перехід з Української Православаної Церкви Московського Патріархату до Православної Церкви України.

Рішення ухвалили одноголосно всі присутні на зібранні 22 серпня. Зокрема, коли члени комісії запитали, хто “за”, піднявся “ліс” рук, передає “Молодий Буковинець”.

“Легше полічити, хто проти”, – зауважили. Тоді попросили підняти руки тих, хто проти переходу з УПЦ МП до ПЦУ. Проте жоден із присутніх не проголосував проти.

“Рішення ухвалене одноголосно!” – повідомили члени комісії, ці слова підтримали гучними аплодисментами.

Щоправда, ухваленню рішення передувала жахлива історія, про яку у соцмережах написала буковинка Аліна Ткачук.

"Неділю назад у с. Вербівці відбулась, так би мовити, нагла і кричуща подія. Місцевий московський піп і його прихвостень паламарь замкнули храм, щоби не занесли до нього для відспіву місцевого героя, який загинув у війні і якого, відповідно, мали хоронити військові капелани. На прохання батька й матері, щоби піп відкрив храм, останній проігнорував просьби і навіть не дав церковні приналежності для похорону. Хоча слід зазначити, що кожна релігійна споруда в селі являється надбанням всієї громади, яку будували діди-прадіди. А священик являється лише тимчасово прикомандированим і ні в якому разі не має права замикати церкву від людей, а тим більше полеглих героїв.

Згорьована і обурена сім'я поскаржилися старості, а староста, у свою чергу, викликав попа разом із паламарем для вияснення їхньої цинічної поведінки. Головним аргументом московського попа було: "Я боявся, аби вони не забрали у мене церкву, бо вони прийшли її забрати. Тому я і не відкрив!"

22.08.2022, місцева громада с. Вербівці у повному складі, присутності старости проголосувала за перехід до Православної Церкви України. Московського попа, який так боявся втратити паству і Церкву, яку годував двадцять років гундяївськими наративами, пошлють за московським кораблем. Ця історія слугує прикладом для всіх громад, які ще потакають московським прислужникам!" - написала Аліна Ткачук.