На Черкащині археологи досліджують ранньоскіфське поховання VІІ ст. до н.е

07.08.2020, 11:43
Культура
Середньодніпровська Скіфська експедиція Інститут археології НАН України розпочала роботу на території села Жаботин Кам’янського району 24 липня. Вже є знахідки.

Про це повідомляє "Прочерк" з псиланням на Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.

На Черкащині археологи досліджують ранньоскіфське поховання VІІ ст. до н.е - фото 56593

 

В експедиції беруть участь професор, начальника відділу раннього залізного віку, відомий скіфолог Сергій Скорий, а також провідні археологи та волонтери з Києва, Харкова, Полтави та м. Кам’янки.

Експедиція досліджує групу курганів на західній околиці села, яка складається з 9 насипів. Вчені вже дослідили два кургани, які підтверджують версію науковців про те, що це є ранньоскіфське поховання VІІ ст. до н.е, яке проживало в басейні р. Тясмин і її приток з VІІІ до ІІІ ст. до н.е.

Дослідження буде продовжуватися і надалі. Першого серпня працівники під час розкопок чергового ранньоскіфского кургану (третього), знайшли сервіз ліпного столового посуду. Серед знахідок: корчага, 2 кубка, миска, черпак. Усі віднайдені речі якісного чорного лощення і прикрашені багатим геометричним орнаментом.

Після закінчення досліджень, вчені планують розробити туристичний маршрут для тих, хто хоче познайомитися з культурою раннього залізного віку.