На Черкащині священик УПЦ МП вивіз з храму ікони та речі для Богослужіння
Про це повідомляє Суспільне.
Рішення про перехід Свято-Стрітенської церкви з підпорядкування УПЦ МП до ПЦУ прийняла черкаська громада під час парафіяльних зборів 29 червня.
Священик Дмитро Кузьмич розповів: у церкві відсутні багато ікон та необхідних для Богослужіння речей.
"Коли ми зайшли, ми провели опис всього майна, на сьогодні зранку (4 серпня — ред.) вже деяких речей не було. Отець коли забирав свої речі, казав, що все інше це власність громади. Але станом на ранок деяких з цих речей не було".
Парафія "була пограбована, але не скорена" — так каже про цю ситуацію Юрист Мирослав Тараненко.
"За свідченнями очевидців, все, що було тут, вивозилося на єпархіальне управління УПЦ МП і знаходиться там. Познімали, які були дорожчі, ікони, поміняли їх і вивезли. Крім того, там брудно", — розповів він.
Наразі, додав, будівля церкви під охороною:
"Під охороною вони відучора, 3 серпня. Сюди прийшла парафія з новим церковним старостою і священиком і повідомили, що здійснено перехід. Показали всі реєстраційні документи і виписки вже колишньому настоятелю. Він зрозумів, що закон на нашому боці і віддав ключі від церкви. Попросив лише, що йому потрібно два дні виїхати, бо в нього є діти. Він виселяється і тут житиме український священик і українська парафія. Ми лояльні, це не так, як із нашими священиками в Криму, яких повиганяли ФСБш-ники із церков. Ми українці й він українець. Він попросив пару днів і ми погодилися без проблем".
Колишній настоятель храму, священик Московського Патріархату протоєрей Євгеній Буркацький своєю чергою розповів: з храму його ніхто силою не виганяв, усе пройшло цивілізовано:
"Погано до мене ніхто не ставився. Звичайно, при таких ситуаціях бувають якісь конфлікти, але ми їх вирішуємо. Я вивожу особисті речі, які купував за власні кошти. Храм будується із 2013 року, він ще молодий, тут ще йде робочий процес, щось добудовується. Хай спробують його утримувати. Звичайно, постійно потрібні кошти. Я завжди кажу, що громада храму це та громада, яка його будує і утримує. На утримання потрібні кошти, все відразу не зробиш. Стосовно того, чому у церкві всього так мало, то наразі вона ще будується і роботи тут ще багато".
За словами священика, церкву відвідували близько сотні людей.
"У нас було своє голосування, і люди голосували проти, це є в ютубі", — розповів він.
За словами Дмитра Кузьмича, перше Богослужіння у храмі відбудеться 13 серпня. Його проведе митрополит Черкаський і Чигиринський ПЦУ Іван.