На Чернігівщині 13 громад перейшли до ПЦУ: плануються ще переходи до кінця року

На Чернігівщині 13 громад перейшли до ПЦУ: плануються ще переходи до кінця року - фото 1
На Чернігівщині з початку року 13 релігійних громад перейшли від Української Православної Церкви (яка в єдності з Московським Патріархатом) до Православної Церкви України.

До кінця року очікується офіційний перехід ще однієї — Свято-Воскресенської парафії у Корюківці, повідомила Суспільному директорка департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Людмила Замай.

“З початку повномасштабного російського вторгнення, з 24 лютого, зафіксовано 13 конфесійних переходів від УПЦ до ПЦУ. Проєкт розпорядження по Свято-Воскресенській парафії перебуває вже на підписі в обласній адміністрації. Тобто до кінця року буде точно 14 конфесійних переходів”, сказала вона.

Ще одна парафія — Свято-Вознесенська, що у селі Лукашівка, теж наразі подала пакет документів, однак процедура їх розгляду доволі тривала, тому ця громада навряд чи офіційно перейде до ПЦУ цьогоріч, додала Людмила Замай.

Детальніше про те, як відбувається процес переходу релігійних громад від УПЦ до ПЦУ на Чернігівщині, в інтерв’ю Суспільному розповів Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.