• Головна
  • Новини
  • На Чернігівщині церковна громада знищила дерев'яну церкву 1847 року побудови...

На Чернігівщині церковна громада знищила дерев'яну церкву 1847 року побудови

18.02.2011, 13:01
На Чернігівщині церковна громада знищила дерев'яну церкву 1847 року побудови - фото 1
Свято-Покровська церква в смт. Сосниця на Чернігівщині була розібрана з метою її подальшої реконструкції у жовтні 2010 року. На сьогодні від храму лишилася тільки псевдоросійська дзвіниця, власне церква розібрана до ґрунту, а на її місці зроблено новий фундамент.

Сосниця_храм.jpgСвято-Покровська церква в смт. Сосниця на Чернігівщині була розібрана з метою її подальшої реконструкції у жовтні 2010 року. На сьогодні від храму лишилася тільки псевдоросійська дзвіниця, власне церква розібрана до ґрунту, а на її місці зроблено новий фундамент, повідомляє пам’яткоохоронний інтернет-ресурс "Пам'ятки України".

За результатами журналістського розслідування, храм зруйнували без будь-яких дозволів та планів подальшої реконструкції. Як саме виглядатиме споруда в майбутньому, на жаль, невідомо.

Як повідомили в обласній інспекції охорони пам'яток, у 1991 році по всіх районах Чернігівської області збиралися документи щодо церков для надання їм статусу "пам’ятки архітектури". Але, як запевнили спеціалісти обласної інспекції охорони пам’яток, Сосницький район не надав відповідних документів взагалі. Тож досі Свято-Покровська церква у Сосниці, побудована 1847 року, не мала жодного охоронного статусу.

В офіційному листі Сосницької райдержадміністрації зазначено, що «неодноразово проводилися збори та обговорювались оптимальні варіанти, і компроміс було знайдено - прийнято рішення капітально відремонтувати Свято-Покровську церкву, починаючи з фундаменту до куполів».

Церква в Сосниці до знищення

Довідка

У ХІХ столітті в Сосниці було шість церков, але у радянські часи не зруйнували лише одну – Покровську. Цей досить колоритний храм був збудований у 1724 році, але у 1847 його повністю перебудували. За структурою він традиційний "козацький". Досить рідкісним, як для середини ХІХ століття, стало влаштування барокових фронтонів над зрубами.

У 30-ті роки минулого століття Покровську церкву закрили. Під час окупації тут поновилися богослужіння, однак у 60-ті її закрили знову. У приміщенні храму спочатку відкрили автошколу, вирізавши у стіні великий в’їзд для машин, згодом облаштували склад. Лише у 1989 році церкву повернули вірянам.

Найдревніший храм Вознесіння (1657-59) у передмісті В'юнищі розібрали у 1935 р., Троїцький собор у стилі українського барокко підірвали у 1950-х, муровану Воскресенську церкву (1756 р.) розібрали у 1930-ті. Не збереглися дерев'яні Митрофанівська (1841 р.) та Михайлівська церкви.

Світлини та довідка зі сайту "Дерев'яні храми України"