На Чернігівщині місцеві жителі самотужки відновлюють 220-річну церкву

06.12.2023, 08:57
Культура
На Чернігівщині місцеві жителі самотужки відновлюють 220-річну церкву - фото 1
У селі Радьківка на Чернігівщині парафіяни власним коштом реставрують церкву-пам’ятку класицизму.

Про це пише Хмарочос.

У XVIII столітті маєток був власністю сім'ї Раковичів, які були членами козацької старшини. На цьому хуторі, розташованому у лісистій місцевості, вони спочатку побудували дерев'яний храм, а згодом приступили до створення кам’яної церкви. Вознесенський храм освятили у 1805 році.

Так посеред лісу з'явилася архітектурна споруда в стилі класицизму, розкішно декорована фресками та репліками італійських ікон.

Згодом з північної сторони Раковичі прибудували храм Олександра Невського, який не зберігся.

На Чернігівщині місцеві жителі самотужки відновлюють 220-річну церкву - фото 126129

За радянських часів церкву використовували як зерносховище. В останні роки перед початком реставрації будівля перебувала в руїнах і заросла деревами.

У 2010 році на цьому місці було засновано чоловічий монастир УПЦ КП на чолі з отцем Петром (Павлом Репетухою). Він разом із парафіянами самостійно займається відновленням церкви.

Хтось із парафіян жертвує гроші з зарплати, хтось допомагає працею. Є пенсіонери, які працюють і передають на храм пенсію.

На Чернігівщині місцеві жителі самотужки відновлюють 220-річну церкву - фото 126130

На світлині видно, що фрески, які прикрашали стіни, не збереглися. Не збереглися й іконостас та інші ікони й церковне начиння.

Відновлювати храм Олександра Невського поки що не збираються. Адже спершу потрібно розробити проєкт на основі історичних документів — встановити, який ця будівля мала вигляд.