"На черзі перевірка Почаївської лаври, Святогірською займеться облрада", - Міністр Ткаченко

18.01.2023, 11:05
Держава
"На черзі перевірка Почаївської лаври, Святогірською займеться облрада", - Міністр Ткаченко - фото 1
Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що після інвентаризації Києво-Печерської лаври міжвідомча комісія щодо перевірки використання держмайна займатиметься такою самою перевіркою у Почаївській лаврі, а Святогірською лаврою займеться облрада.

Про це він розповів в інтерв’ю Укрінформу.

«Комісія розпочала свою роботу в Києво-Печерській лаврі. Швидше за все, конкретні результати будуть наприкінці січня. Єдине, що можу сказати, робота комісії на цей час триває, і нам варто чекати певних висновків… За результатами роботи цієї комісії може постати така потреба – принаймні я її не виключаю. Оскільки до використання майна в цій лаврі також були запитання», – повідомив міністр.

На запитання щодо майбутнього Святогірської лаври, яка зараз є в УПЦ МП, Ткаченко відповів, що лавра перебуває під контролем обласної ради.

«Почаївська та Києво-Печерська лаври належать державі, а Святогірську, здається, контролює обласна рада. Тобто це підпорядкування не наше, місцевої влади, тому влада має ініціювати цей процес. Не знаю, як там буде. З огляду на воєнні дії, я гадаю, що варто вирішити питання з приводу Києво-Печерської лаври. Ймовірно, після Почаївської, а вже потім рухатися далі», – розповів Ткаченко.