На Донеччині всі Великодні Богослужіння пройдуть в онлай форматі

14.04.2023, 11:27
Культура
На Донеччині всі Великодні Богослужіння пройдуть в онлай форматі - фото 1
На Донеччині цьогоріч святкування Великодня, всі Богослужіння та релігійні обряди 15 та 16 квітня пройдуть в онлайновому форматі задля безпеки мешканців регіону.

Про це заявив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко під час брифінгу, передає Укрінформ.

За його словами, згідно з вимогами оперативно-стратегічних угруповань військ «Хортиця» і «Таврія» підписав розпорядження щодо заборони масових зібрань у цей період.

«Всі Богослужіння та релігійні обряди мають пройти в онлайновому форматі, адже для росіян будь-яке зібрання. скупчення людей може стати бажаною мішенню», - зазначив очільник області.

Він підкреслив, що влада області не має права допустити жертв, яких можна уникнути.

«Наше завдання - максимально вживати заходи для безпеки життя та здоров'я жителів Донеччини і всіх, хто перебуває на території області», - наголосив Кириленко.

Присутній на брифінгу начальник Головного управління Нацполіції в Донецькій області Руслан Осипенко нагадав, що на території регіону з 21.00 до 5.00 діє комендантська година, в цей час громадянам заборонено перебувати на вулицях населених пунктів без спеціальних дозволів. Відповідно, загальний доступ до культових споруд у неділю, 16 квітня, буде дозволений після закінчення комендантської години, а освячення пасхальних справ розпочнеться орієнтовно о 5.00.

«Взагалі по області планується проведення заходів у 121 культовій споруді, а нічні служби будуть проводитися у 42 культових спорудах…Нічна служба буде дозволена лише священослужителям, які мешкають там же та перебувають на постійній основі. Таких у нас 42 споруди. Ми продовжуватимемо контролювати комендантську годину, після закінчення якої за закритими дверима для священослужителів, які перебувають там на місцях, о 5-ій ранку, храми будуть відкриті», - пояснив Осипенко.

Він додав, що для оперативного реагування на можливі різні події під час релігійних заходів в області створені робочі групи, в які увійшли представники обласної військової адміністрації, ГУ Нацполіції, СБУ, ДСНС, представники прокуратури.