На головну посаду БПЦ призначили місцевого Онуфрія, - речник ПЦУ про церковні ротації у Білорусі

РПЦ змінила керівництво Білоруської Церкви, бо боїться, що білоруси услід за українцями добиватимуться автокефалії.

Таку думку висловив речник ПЦУ архиєпископ Євстратй (Зоря), коментуючи церковні ротації у Білорусі.

"Заміна суперлояльного Москві митрополита Павла на архисуперлояльного Веніаміна, проведена російським Синодом - вельми красномовний жест. Там справді перелякані, що білоруси вимагатимуть автокефалію, тому призначили на головну посаду місцевого Онуфрія", - написав єрарх у себе на Фейсбуці.

Архиєпископ ПЦУ нагадав, що у 1918 році лише наступ більшовиків на Київ примусив Центральну Раду видати ІV Універсал з оголошенням незалежності УНР. До того всіляко дбали лише про автономію в складі Росії.

"Чи станеться щось, що змусить білорусів зрозуміти, що лише реальна незалежність від Росії (в тому числі церковна автокефалія) є єдиним способом досягти тих завдань, які зараз ставлять перед собою протестувальники? Чи й далі будуть тішити себе ілюзією, що можна водночас добиватися права самим обирати Президента - і дружити з Росією, яка такого права не мала від часів перших виборів Єльцина? Що можна залишатися в жорсткому підпорядкуванні Московському Патріархату, який по руках і ногах прив‘язаний до Кремля - і будувати демократичну країну всупереч його, Кремля, волі?", - запитує речник ПЦУ.

Як відомо, 25 серпня 2020 року у Даниловому монастирі в Москві відбулося засідання Синоду РПЦ.
Синод прийняв до уваги прохання Патріаршого екзарха всієї Білорусі митрополита Мінського і Заславського Павла про звільнення з посади Патріаршого екзарха всієї Білорусі, висловивши йому подяку за понесені труди.

Синод призначив Павла митрополитом Катеринодарським і Кубанським, главою Кубанської митрополії.
Патріаршим Екзархом всієї Білорусі, митрополитом Мінським і Заславським Синод призначив єпископа Борисівського і Мар’їнгорського Веніаміна, зберігши за ним тимчасове управління Борисівською єпархією.

Митрополит Павло керував БПЦ з 2013 року.

Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Епіфаній підтримав протести в Білорусі і закликав білорусів прагнути до створення власної Автокефальної Православної Церкви.