На Хмельниччині релігійних громад ПЦУ стало більше, аніж УПЦ МП

На Хмельниччині релігійних громад ПЦУ стало більше, аніж УПЦ МП - фото 1
На Хмельниччині зростає кількість релігійних громад Православної Церкви України. Зараз релігійних громад ПЦУ стало більше, аніж УПЦ МП: 691 проти 631.

Про це повідомила сайту «Є» директорка Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Інна Михайлова.

Вона зазначає, що у травні зреклися Московської Церкви й перейшли до ПЦУ 9 релігійних громад. А загалом від початку повномасштабного вторгнення таке рішення ухвалили парафіяни 284 осередків. Ще 26 релігійних громад відтоді вирішили отримати статус «незалежних православних громад». Тобто таких, що не мають єпархіального управління.

Наразі найактивніше до ПЦУ переходять на Шепетівщині. Зокрема, за березень-квітень нові статути та можливість молитися українською мовою отримали парафіяни церков у селах Берездів, Крупець, Малий Скнит та Іванівка, каже Інна Михайлова.

Водночас, зазначає вона, процес переходу в області дещо сповільнився.

«Якщо у 2023 станом на 1 червня було зареєстровано 54 статути релігійних громад в новій редакції у зв'язку із переходом з УПЦ до ПЦУ, то у 2024 за цей період зареєстровано 29 статутів», - пояснює директорка Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій.