• Головна
  • Новини
  • Світові
  • На Кирила подадуть до Міжнародного кримінального суду за співучасть у звірствах російської армії...

На Кирила подадуть до Міжнародного кримінального суду за співучасть у звірствах російської армії

22.04.2022, 09:31
Світові
На Кирила подадуть до Міжнародного кримінального суду за співучасть у звірствах російської армії - фото 1
Правозахисна організація "Права людини без кордонів", центральний офіс якої розташований у Брюсселі, звернулася до прокурора Міжнародного карного суду Каріма А.А. Хану, КС, розпочати процедуру із притягнення до відповідальності Володимира Михайловича Гундяєва, відомого як Патріарха Московського та всієї Русі Кирила.

Про це йдеться на офіційному сайті організації. Текст звернення виклав у себе на Фейсбуці архиєпископ Євстратій (Зоря).

На думку правозахисників, Гундяєв винен у тому, що "надихав, розпалював, виправдовував, допомагав скоєнню та підбурював до військових злочинів (ст. 8 Римського статуту) та злочинів проти людства (ст. 7 РС), які були скоєні та скоєні російськими збройними силами в Україні.

У звіті, поданому прокурору, зібрано дії та публічні заяви Патріарха Кирила, які можуть бути кваліфіковані як зазначені злочини. Заявники також стверджують, що відразу після вступу Путіна на посаду Президента у 2000 році, між ним та Патріархом Кирилом було укладено негласну угоду, за якою "Путін підтримував відновлення колишньої слави Церкви та будівництво незліченних храмів, а Кирил забезпечував би для нього дипломатичні зв'язки та підтримку народу Росії".

Заявники також посилаються на рішення Міжнародного кримінального суду у справі Бемби та інших від 19 жовтня 2016 року, з приводу того, що можна вважати "підбурюванням" до скоєння злочину, і вважають, що ця ухвала цілком відповідає ролі Патріарха Кирила у військових злочинах російських збройних сил.