На Кіровоградщині шість громад УПЦ МП перейшли до ПЦУ і чекають офіційних документів

На Кіровоградщині шість громад УПЦ МП перейшли до ПЦУ і чекають офіційних документів - фото 1
Наразі в Україні близько 600 церковних громад Московського Патріархату в перейшли до ПЦУ. І згодом буде наступна хвиля приєднання. Про це під час пресконференції 4 вересня у Кропивницькому розповів Предстоятель Православної Церкви України (ПЦУ) Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Про це повідомляє Gre4ka.info.

"Політичні зміни вплинули на цей процес. Після зміни влади Московський Патріархат України почав активно протидіяти, часто за допомогою певних чиновників. Зараз практично по кожному переходу з боку російської православної церкви йдуть судові процеси. У більшості випадків суди справедливо діють, є декілька прецендентів. Ті громади, які прагнуть доєднатись вони мають побоювання",– каже Митрополит Епіфаній.

У рамках візиту на Кіровоградщину він освятить сьогодні, 5 вересня храм у Новоукраїнському районі.

Єпископ Кропивницький і Голованівськии ПЦУ Марк повідомив, що наразі у Кіровоградській області до Української Православної Церкви перейшли 6 громад.

"Всі вони у стані дооформлення цих рішень. Тобто рішення прийняті, реєстраційні дії пройшли, але є судові позови і люди захищають своє право вибору. Зокрема, йдеться про село Бірки. Вчора було засідання суду у Києві. Наразі опоненти з російської православної церкви не досягли успіху. У багатьох громадах, які перейшли недокінця оформлене майно. У кожної громади свої виклики і випробування",– каже єпископ Марк.