На Кіровоградщині УПЦ МП похизувалася фальшивою подякою від військових, - ЗМІ
На подяці підпис і печатка від батальйону схожі на реальні, проте, несправжні, йдеться у сюжеті "Суспільне.Кропивницький", передає Гречка.
Подяку від командування та особового складу 174-го батальйону окремої бригади тероборони митрополиту Боголєпу з духовенством знайшов на сайті Олександрійської єпархії УПЦ МП командир батальйону 14 червня.
"Це стало несподіванкою для нас, ми ніколи не мали ніяких справ з УПЦ МП: не отримували від них гуманітарну, волонтерську чи будь-яку іншу допомогу. Викликає сумніви й підпис, і печатка, вони схожі, але не зовсім. Я конкретно розмовляв з митрополитом Боголєпом, він не надав ніяких пояснень, сказав: "Мені подяку просто передали". Ми направили на церкву листа з проханням видалити з сайту даний пост, також повернути даний документ нам. Нам віддали його без пояснень", - зазначив командир батальйону.
Світлину, де митрополит Боголєп тримає в руках подяку, поширили на Facebook-сторінці Кирила Божка 14 червня. На сайті raskolam.net з посиланням на прес-службу єпархії, є такий текст про подяку: "Воїни ВСУ подякували священнослужителям Олександрійської єпархії УПЦ за активну громадську позицію, патріотизм, виявлену волонтерську ініціативу та підтримку військовослужбовців батальйону. Подяку отримали керівник Олександрійською єпархією УПЦ митрополит Боголєп та духовенство єпархії".
У тексті подяки, серед побажань, слова: "Сил у Вашій благородній справі в ім’я розвитку української держави та її збройних сил".
"Подяку написали особисто митрополиту Боголєпу, з яким ми ніколи не мали справ, не спілкувались, він нам нічим не допомагав. У тексті підкреслено патріотизм цієї Церкви у допомозі ЗСУ, але він написаний не тим шрифтом, яким ми зазвичай висловлюємо подяки. Ми не знайшли жодного бланка такої грамоти, хоча робимо їх на одному комп’ютері, і там все зберігається", - підкреслив командир батальйону.
В Олександрійській єпархії УПЦ МП секретар Михайло Бобурка появу подяки пояснив так: "Нам цю грамоту передали, ми її самі собі не виписували. Так що тут немає ніяких питань, у нас подяки мають пів єпархії від територіальних оборон та військових частин. Ми можемо зібрати подяки, яких у нас є понад 50".
Про суть публікації такої подяки пояснила докторка політичних наук Сумського держуніверситету Андріана Костенко: "Публікація таких подяк – це спроба підвищити довіру до себе, зберегти себе в Україні, спосіб реанімації УПЦ та підвищити довіру до себе через високу довіру до ЗСУ. Це спосіб зупинити відцентровані рухи переходу громад до ПЦУ, розірвання зв'язків з Московським Патріархатом і позиціювання себе як патріотичної Церкви. Наразі до УПЦ є багато питань щодо їх позиції до повномасштабного вторгнення. Однак точно не можна допускати такі маніпулятивні технології, коли, прикриваючись військовими й волонтерами, які щодня роблять вклад в майбутню перемогу України, вирішувати свої, в тому числі та політичні питання".
Командир батальйону зазначив, що для нього важливо, що подяку єпархії повернули й щоб батальйон не пов’язували з Російською Церквою.