На Київщині міськрада передала будівлі монастиря в оренду ПЦУ "за символічну плату"

27 січня, 10:02
Держава
На Київщині міськрада передала будівлі монастиря в оренду ПЦУ  "за символічну плату" - фото 1
Броварська міська рада за символічну оплату передала в оренду Православній Церкві України комплекс будівель біля Свято-Преображенського монастиря в селі Княжичі.

Про це повідомляє "Духовний фронт України".

Раніше Броварська міськрада передала дві споруди комунальної форми власності площею 312,1 кв. м та 102 кв. м КП "Бровари-Благоустрій". Підприємство одразу ж передало їх в оренду Київській єпархії Української Православної Церкви.

Орендар, Київська єпархія ПЦУ, сплатив вартість оцінки майна та повну орендну плату за перший місяць, у грудні 2022 року, у розмірі 24 465,4 грн. Надалі, з 1 січня 2023 року і до закінчення воєнного стану, орендар попросив надати знижку у розмірі 90%.

Це не перший випадок, коли орендарі просять знижку на оренду комунальної будівлі, але раніше підприємці могли отримати знижку лише на кілька місяців та за умови, що вона не перевищувала 50%. Ці дві комунальні будівлі розташовані на одній території з Свято-Преображенським монастирем в Княжичах, який на сайті монастиря зазначений, як діючий.

На сайті вказано, що у ньому постійно перебувають 14 осіб, з них 8 – у "священному сані". Однак на офіційному сайті Бориспільської єпархії не вдалося знайти жодної згадки про Свято-Преображенський монастир.

Депутати комунальної комісії міськради виступають за надання 90% знижки. Тобто, Київська єпархія ПЦУ буде сплачувати близько 2 500 грн на місяць за оренду будівлі (раніше будівлею ніхто не користувався і нічого не сплачував).