• Головна
  • Проекти
  • На комітетських слуханнях у ВР громадськість висловила принципові зауваження до законопроекту про мирні зібрання...

На комітетських слуханнях у ВР громадськість висловила принципові зауваження до законопроекту про мирні зібрання

25.06.2010, 16:19
На комітетських слуханнях у ВР громадськість висловила принципові зауваження до законопроекту про мирні зібрання - фото 1
У парламентському Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин 24 червня відбулися слухання, присвячені аналізу підготовленому до другого читання законопроекту про порядок організації та проведення мирних заходів

protest1.jpgКИЇВ – У парламентському Комітеті з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин 24 червня відбулися слухання, присвячені аналізу підготовленому до другого читання законопроекту про порядок організації та проведення мирних заходів (реєстр. №2450), повідомляє Інститут релігійної свободи.

У комітетських слуханнях під головуванням голови Комітету Олега Зарубінського також взяли участь перший заступник голови Комітету і голова робочої групи з підготовки законопроекту до другого читання Віктор Таран, голова підкомітету з прав людини Едуард Павленко, заступник Міністра юстиції Валерія Лутківська, заступник Міністра внутрішніх справ Василь Фаринник, суддя Конституційного Суду України (у відставці), представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та активісти правозахисних організацій.

Присутні були одностайні в тому, що законопроект №2450 у редакції, представлений на розгляд парламенту у другому читанні, має бути суттєво доопрацьований з метою недопущення обмежень в реалізації конституційного права громадян на мирні зібрання.

Представники громадських організацій висловили чимало критичних зауважень до цього документу. Багато з них закликали цілком відхилити згаданий проект чи принаймні не поспішати ухвалювати його без суттєвого перегляду.

У ході слухань громадські активісти процитували окремі положення законопроекту, які у разі набуття ними чинності несуть у собі ризик довільної трактовки місцевою владою та міліцією з метою недопущення чи припинення мирних акцій, протестів.

З іншого боку розробники законопроекту №2450 висловлювали думку про необхідність ухвалення цього документу після доопрацювання та врахування принципових зауважень.

Виступаючи під час комітетських слухань, виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін звернув увагу на те, що в редакції проекту до другого читання не враховані пропозиції, спрямовані на усунення дискримінації віруючих громадян.

Він запропонував керівництву Комітету розширити сферу дію майбутнього закону на публічні мирні заходи релігійного характеру. За його словами, задля цього прикінцеві положення законопроекту мають передбачати внесення змін до частини п’ятої статті 21 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», яка на сьогодні суперечить статті 39 Конституції України.

Максим Васін також звернув увагу присутніх на практику, коли представники місцевої влади чи міліції спонукають організаторів мирних заходів релігійного характеру до укладення договорів з відділами внутрішніх справ про платні послуги з забезпечення громадського порядку.

У відповідь на це заступник Міністра внутрішніх справ полковник міліції Василь Фаринник пообіцяв, що Міністерство вживатиме заходів для припинення такої практики та недопущення подібних фактів у майбутньому.

Як відомо, статтею 2 Закону України «Про міліцію» серед основних завдань міліції визначено охорона і забезпечення громадського порядку, запобігання правопорушенням та їх припинення, а також  забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів.