На конференції у Токіо міжнародні релігійні експерти засудили агресію Росії проти України

На конференції у Токіо міжнародні релігійні експерти засудили агресію Росії проти України - фото 1
У Токіо (Японія) в межах конференції «Пошук шляхів примирення під час війни» представники державного сектору, неурядових організацій і світових релігій із чотирьох континентів обговорили глобальні гуманітарні кризи у світі загалом та Україні зокрема.

У Токіо (Японія) в межах конференції «Пошук шляхів примирення під час війни» представники державного сектору, неурядових організацій і світових релігій із чотирьох континентів обговорили глобальні гуманітарні кризи у світі загалом та Україні зокрема.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Захід розпочався 18 лютого, а завершиться 22-го.

Це вже вдруге з ініціативи Всесвітньої міжрелігійної платформи «Релігії за мир» (Religions for Peace, WCRP) відбувається міжрелігійний Токійський міжнародний круглий стіл із питань миру.

Згідно зі статистикою, сьогодні понад 360 млн людей світу потребують гуманітарної допомоги, з яких понад 110 млн — це вимушено переміщені особи внаслідок війни, переслідувань чи порушення прав людини. Саме тому міжрелігійна платформа «Релігії за мир» у співпраці з Альянсом цивілізацій Організації Об’єднаних Націй започаткувала дискусію за участю представників різних релігій світу, які мають досвід служіння своїм народам із понад 20 країн світу.
Із благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава участь у конференції бере голова Комісії з міжконфесійних і міжрелігійних відносин протоєрей Ігор Шабан. У виступі священик звернув увагу міжнародної спільноти на те, що «несправедлива та неспровокована війна, яку розпочала росія 2 роки тому проти мирної України, принесла тисячі смертей і продовжує нищити будинки, школи, лікарні та храми. Що гірше, це все підтримує російська релігійна структура — РПЦ МП, яка запропонувала геноцидну ідеологію „русского міра“ і передала її в руки злочинної російської влади, що використовує цей інструмент для нищення українців». Священик наголосив, що сьогоднішня агресія Росії «є великим викликом не лише для усього християнства, а й для інших релігій світу».
Під час перебування у столиці Японії учасники української делегації зустрілися з парламентарями і громадськістю, а також їх прийняв Надзвичайний і Повноважний послом України в Японії Сергій Корсунський.

Довідка

Всесвітня організація «Релігії за мир» — одна з найбільших міжрелігійних платформ, яка має десятирічний досвід фасилітації та мистецтва діалогу і працює у понад 90 країнах світу. Цього разу, організатори намагалися створити «безпечний простір», де могли зібратися представники різних релігій та неурядових організацій із понад 20 країн світу, щоб обговорювати наявні проблеми, критично розмірковувати й шукати шляхи мирного врегулювання наявних конфліктів на планеті.