На кургані Мамай-Гора у Запорізькій області археологи знайшли давнє поховання

26.07.2021, 12:35
Культура
На кургані Мамай-Гора у Запорізькій області археологи знайшли давнє поховання - фото 1
"В цьому сезоні ми досліджуємо вже п'яте поховання. Всі вони належать до представників пізнього середньовіччя. Це народ, який прийшов в ці краї в першій половині XV століття і вдихнув в нього нове життя. Це кочівники, які прийшли зі Сходу, або Криму. Вони контролювали одну з двох найбільших переправ в Нижньому Подніпров'ї, а отже мали величезний політичний та економічний вплив на цю територію аж до кінця XV століття. На Мамай-Горі таких поховань досліджено вже понад 150, а з монетами та прикрасами - 24. Цього року в одному з поховань ми знайшли небіжчика з копитцем коня, що є дуже рідкісним явищем серед захоронень цього типу", - йдеться у повідомленні археологічної експедиції у Faceook.

У похованнях кочівників трапляються рештки овець, коней та корів. Це свідчить перехід від кочового до напівкочового способу життя, повідомляє Gazeta.ua.

Люди у похованнях належали до мусульманських племен. Їх ховали головою на захід і з поворотом тіла на південь. Середня тривалість життя цих людей була 30-40 років.