На Львівщині перепоховають останки 78 жертв політичних репресій
Про це інформує Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.
Процес поховання віднайдених останків напередодні, 18 березня, обговорили під час наради за участі голови депутатської комісії Львівської обласної ради з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослава Шеремети, заступника міського голови Дрогобича Андрія Ковча, фахівців меморіально-пошукового центру «Доля», представників духовенства та міської ради Дрогобича.
«Пошукові роботи велися фахівцями меморіально-пошукового центру «Доля», – розповів Святослав Шеремета. – «З 24 ям, відкопаних в саду біля колишньої в’язниці, нам вдалося ексгумувати останки 78 закатованих людей».
За результатами проведених антропологічних досліджень науковці припускають, що закатованими й розстріляними були в основному чоловіки та жінки віком від 20 до 40 років. Ці люди стали жертвами репресій, які розпочалися з 1944 року. Як з’ясувалося, на той час масово ув’язнювали мешканців Дрогобицької області, за підозрою у зв’язках з ОУН. Знайдені залишки військової форми та інших особистих речей також підтверджують, що частина вбитих – це колишні воїни УПА.
«Оскільки від головного управління Національної поліції у Львівській області ми отримали повідомлення про завершення кримінального провадження за даним фактом, то плануємо провести похорон цього року. Але остаточну дату визначимо з огляду на те, якою буде епідеміологічна ситуація в області», – повідомив голови комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.
Він розповів, що організатори все ж мають намір провести багатолюдну церемонію поховання жертв тоталітарного режиму на Дрогобиччині. На їхню думку, правду про жорстокі злочини НКВС треба розсекречувати й максимально розповідати людям.
«Похорон і вшанування пам’яті жертв злочинного радянського режиму розпочнеться із богослужіння на центральній площі Дрогобича, а далі ми пронесемо домовини вбитих земляків вулицями міста до Поля Скорботи. Там раніше уже поховано 486 жертв розстрілів, цинічно вчинених комуністичним режимом у червні 1941 року», – зазначив Святослав Шеремета.