• Головна
  • Проекти
  • На місці Десятинної церкви зроблять музей, новий храм не будуватимуть — запевнення Лариси Скорик...

На місці Десятинної церкви зроблять музей, новий храм не будуватимуть — запевнення Лариси Скорик

21.01.2011, 10:34
На місці Десятинної церкви зроблять музей, новий храм не будуватимуть — запевнення Лариси Скорик - фото 1
Член містобудівної ради Лариса Скорик запевнила, що новий храм на фундаменті Десятинної церкви в столиці будувати не будуть. За її словами, окрім музейної експозиції, на цьому місці нічого не будуватимуть.

Розкопки_1.jpgЧлен містобудівної ради Лариса Скорик запевнила, що новий храм на фундаменті Десятинної церкви в столиці будувати не будуть. За її словами, окрім музейної експозиції, на цьому місці нічого не будуватимуть, а історична експозиція буде обладнана за найсучаснішими технологіями.

«Ми обговорювали подальшу долю розкопок з архітекторами, археологами, членами комітету з охорони історико-культурної спадщини, і в результаті було вирішено, що постанова Кабміну про музеєфікацію фундаменту — найрозумніше рішення», — зазначила у коментарі видання «Сегодня» Лариса Скорик.

Що ж до облаштування експозиції, то вона розповіла про заплановане проведення конкурсу на найкращий проект експозиції. «Я б пропонувала зробити її підземною, над якою буде встановлено легке перекриття — щоб конструкція виступала над землею максимум на 50 см… Я б ще встановила там хрест на пам'ять про катакомбні церкви», — додала вона.

У музеї зокрема розміщуватимуться близько 3,5 тис. експонатів, які знайшли за час розкопок.

Заступник директора інституту археології Гліб Івакін висловив задоволення таким рішенням: «Весь цей час ми боролися за збереження фундаменту і продовження розкопок. Правда, ми досі так і не отримали фінансування. Мало того — обвалився дах, який досі не прибрали. Але ми сподіваємося, що це питання рано чи пізно вирішать».

Попередньо в ЗМІ поширювалася інформація про будівництво на фундаменті Десятинки храму УПЦ (МП). Священики здивовані, що плани змінилися. «Храму, однозначно, бути, ми будемо з’ясовувати законність такого рішення», — наголосив єромонах Десятинного чоловічого монастиря, що збудували поряд з розкопками, Мелхіседек.